Nikolas Jekson Chelsidan ketishni rasmiy so‘radi
Juma kuni kechqurun Londonning "Chelsi" jamoasi yangi mavsumga tayyorgarlik doirasida "Bayer" jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda "Chelsi" hujumchisi Nikolas Jekson tarkibga kiritilmadi. Daily Mail nashrining xabar berishicha, 24 yoshli Nikolas Jekson rasmiy tarzda klub rahbariyatiga transfer masalasini ko‘rib chiqish istagini bildirgan.
Hozirda "Chelsi" bir nechta klublar bilan muzokaralar olib bormoqda. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Nikolas Jeksonning transfer qiymati 50 million yevroga baholanmoqda.
Senegal terma jamoasi futbolchisi "Chelsi" safida 81 ta rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 30 ta gol urgan va 12 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Eslatib o‘tamiz, Nikolas Jekson o‘tgan mavsumda ham asosiy tarkib futbolchilaridan biri bo‘lib, jamoaning muhim o‘yinlarida ishtirok etgan.
Hozircha uning qaysi klubga o‘tishi noma’lum bo‘lib qolmoqda. Klub vakillari va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.

Николас Джексон официально попросил уйти из Челси
В пятницу вечером лондонская команда "Челси" проведет товарищеский матч против команды "Байер" в рамках подготовки к новому сезону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче нападающий "Челси" Николас Джексон не был включен в состав. По информации издания Daily Mail, 24-летний Николас Джексон официально заявил руководству клуба о своем желании обсудить вопрос трансфера.
В настоящее время "Челси" ведет переговоры с несколькими клубами. Согласно данным портала Transfermarkt, трансферная стоимость Николаса Джексона оценивается в 50 миллионов евро.
Футболист сборной Сенегала провел 81 официальный матч за "Челси", забив 30 голов и сделав 12 голевых передач. Напоминаем, что Николас Джексон также был одним из основных игроков команды в прошлом сезоне и участвовал в важных матчах.
Пока неизвестно, в какой клуб он перейдет. Переговоры между представителями клуба и футболистом продолжаются.