Daniyel Rivera CSKAga o‘tish uchun Moskvaga yetib keldi
"Millonarios" klubi hujumchisi Daniyel Ruiz Rivera Rossiyaga kelib, Moskvaning CSKA jamoasiga o‘tish jarayonini yakunlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli futbolchi yaqin kunlarda poytaxt klubining yangi o‘yinchisi sifatida rasman tanishtirilishi kutilmoqda. Avvalroq Rivera agenti va oilasi bilan birga Rossiyaga yo‘l olgani haqida xabar berilgan edi.
Kolumbiyalik futbolchi ushbu mavsumni CSKA safida ijarada o‘tkazadi. Shartnomada futbolchini to‘liq sotib olish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan.
Rivera 2025 yil davomida barcha musobaqalarda jami 27 ta o‘yinda maydonga tushgan. U uchta gol urgan va yana uchta golli uzatmani amalga oshirgan.
Bu natijalar futbolchining jamoaga foydali o‘yinchi bo‘la olishidan dalolat beradi. Bugun, 9 avgust kuni CSKA o‘z maydonida RPLning 4-turida "Rubin" jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 15:45 ga belgilangan. Klub muxlislari yangi futbolchining o‘yinga ta’sirini kutishmoqda.

Даниэль Ривера прибыл в Москву для перехода в ЦСКА
"Миллионариос" клубу нападающий Даниэль Руис Ривера прибыл в Россию и завершает процесс перехода в московский клуб ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летний футболист ожидается, что в ближайшие дни будет официально представлен как новый игрок столичного клуба. Ранее сообщалось, что Ривера отправился в Россию вместе с агентом и семьей.
Колумбийский футболист проведет этот сезон в ЦСКА на правах аренды. В контракте также предусмотрена возможность полного выкупа футболиста.
Ривера в 2025 году провел в общей сложности 27 матчей во всех турнирах. Он забил три гола и сделал три голевые передачи.
Эти результаты свидетельствуют о том, что футболист может быть полезным игроком для команды. Сегодня, 9 августа, ЦСКА примет на своем поле команду "Рубин" в 4-м туре РПЛ.
Начало встречи назначено на 15:45 по московскому времени. Болельщики клуба ожидают влияния нового футболиста на игру.