Rahimov: Daku hali to‘liq bardoshlilikka ega emas
Unga har bir o‘yinni yuqori darajada, birinchi daqiqadan oxirigacha o‘tkazish uchun jismoniy tayyorgarlikni oshirish zarur. Rahimovning so‘zlariga ko‘ra, Daku hozircha to‘liq 90 daqiqa davomida yuqori tempda harakat qilishga qiynalmoqda.
U o‘yinning ma’lum qismidan so‘ng charchab qoladi va unda asosan ruhiy sifatlar asosiy rol o‘ynay boshlaydi. Shunga qaramay, murabbiy futbolchidan bardoshlilik ustida ko‘proq ishlashni kutmoqda.
Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi turida “Rubin” safarda Moskvaning “CSKA” jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Uchrashuv 9-avgust, shanba kuni “VEB Arena”da bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan 15:45 da boshlanadi.
Shuningdek, Rashid Rahimov Moskva safaridagi o‘yinda ijobiy natijaga erishish uchun jamoasi maydonda iloji boricha zich va tartibli harakat qilishi, har bir to‘p uchun kurashda faol bo‘lishi lozimligini ta’kidladi. Uning fikricha, faqat shu tarzda “Rubin” jamoasi kuchli raqibga qarshi munosib o‘yin ko‘rsata oladi.

Рахимов: Даку пока не обладает полной устойчивостью
Главный тренер команды "Рубин" Рашид Рахимов, оценивая состояние нападающего Мирланда Даку, отметил, что игроку пока не хватает достаточной выносливости. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему необходимо повысить физическую подготовку, чтобы проводить каждую игру на высоком уровне, с первой минуты до последней. По словам Рахимова, Даку пока испытывает трудности с тем, чтобы двигаться на высоком темпе в течение всех 90 минут.
Он устаёт после определённого отрезка игры, и в этом случае психические качества начинают играть основную роль. Тем не менее, тренер ожидает от игрока большей работы над выносливостью.
В четвёртом туре Российской Премьер-лиги "Рубин" в гостях сыграет против московского "ЦСКА". Матч состоится 9 августа, в субботу, на "ВЭБ Арене" и начнётся в 15:45 по московскому времени.
Также Рашид Рахимов подчеркнул, что для достижения положительного результата в игре в Москве его команде необходимо действовать как можно более плотно и организованно на поле, активно бороться за каждый мяч. По его мнению, только таким образом команда "Рубин" сможет продемонстрировать достойную игру против сильного соперника.