Zenit Semak bilan hamkorlikni davom ettiradi
Zenit futbol klubi shanba kuni kechqurun safarda Axmat jamoasiga qarshi o‘yinda yaxshi natija ko‘rsata olmadi va 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natijadan so‘ng, Sankt-Peterburg klubi Premer-liga turnir jadvalida faqat sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Oxirgi to‘rt bellashuvda Zenit atigi besh ochko to‘pladi.
Shunga qaramay, klub rahbariyati hozircha bosh murabbiyni almashtirish fikrini ko‘rib chiqmayapti. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, klubda Sergey Semakning iste’fosi masalasi muhokama qilinmayapti va yangi bosh murabbiy izlanmayapti.
Klub rahbariyati Semakka ishonch bildirmoqda va uning jamoani hozirgi murakkab vaziyatdan olib chiqishiga shubha qilmayapti. Yangi haftada Zenit Rossiya kubogi doirasida Rubin jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Shuningdek, Premer-liga bahslarida Spartak jamoasi bilan ham o‘yin o‘tkaziladi. Klub oldida muhim uchrashuvlar turibdi va jamoa oldinga intilishda davom etmoqda.

Зенит продолжит сотрудничество с Семаком
Футбольный клуб Зенит в субботу вечером не смог показать хороший результат в выездном матче против команды Ахмат и проиграл со счетом 0:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После этого результата клуб из Санкт-Петербурга занимает только восьмое место в таблице премьер-лиги. В последних четырех матчах Зенит набрал всего пять очков.
Тем не менее, руководство клуба пока не рассматривает возможность замены главного тренера. Согласно имеющимся данным, вопрос об отставке Сергея Семака в клубе не обсуждается, и новый главный тренер не ищется.
Руководство клуба выражает доверие Семаку и не сомневается в том, что он сможет вывести команду из текущей сложной ситуации. На новой неделе Зенит выйдет на поле против команды Рубин в рамках Кубка России.
Также состоится игра с командой Спартак в рамках матчей премьер-лиги. Перед клубом стоят важные встречи, и команда продолжает стремиться вперед.