«Spartak» – «Zenit» o‘yini murabbiylar taqdiri uchun muhim
Sobiq «Spartak» futbolchisi Aleksandr Mostovoy «qizil-oq» jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan Dejan Stankovichning imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning aytishicha, hozirda «Spartak» jamoasi inqiroz holatida. Biroq, mutaxassisning fikriga ko‘ra, agar Stankovich ishdan bo‘shatilsa, u bunga juda ham achinmaydi.
Mostovoy shuningdek, «Spartak»ning navbatdagi o‘yini chempionatda «Zenit»ga qarshi o‘tishini ta’kidladi. Shu bilan birga, «Zenit» o‘zining so‘nggi o‘yinida «Akhmat» jamoasiga mag‘lub bo‘lganini eslatib o‘tdi.
Unga ko‘ra, bu uchrashuv har ikki jamoa murabbiylari uchun muhim ahamiyat kasb etadi. Ma’lumot uchun, hozirgi vaqtda «Zenit» jamoasi chempionatda to‘rtta o‘yin o‘tkazib, atigi besh ochko to‘plagan.
«Spartak» esa shuncha o‘yindan to‘rt ochko jamg‘argan. Oxirgi o‘zaro uchrashuvda esa «qizil-oq»lar Sergey Semak boshchiligidagi jamoani 2:1 hisobida mag‘lub etishga muvaffaq bo‘lishgan.
Ushbu natijalar jamoalarning hozirgi holatini aniq aks ettiradi va navbatdagi o‘yin natijasi murabbiylarning kelajagi uchun muhim bo‘lishi mumkin.

«Спартак» – «Зенит» матч важен для судьбы тренеров
Бывший футболист «Спартака» Александр Мостовой высказал свое мнение о возможностях назначенного на пост главного тренера «красно-белых» Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, в настоящее время команда «Спартак» находится в кризисном состоянии. Однако, по мнению специалиста, если Станкович будет уволен, он не будет сильно сожалеть об этом.
Мостовой также отметил, что следующий матч «Спартака» пройдет в чемпионате против «Зенита». При этом он напомнил, что «Зенит» в своем последнем матче потерпел поражение от команды «Ахмат».
По его словам, эта встреча имеет важное значение для тренеров обеих команд. Для справки, в настоящее время команда «Зенит» провела четыре игры в чемпионате и набрала всего пять очков.
«Спартак» же за столько же игр набрал четыре очка. В последней встрече «красно-белые» смогли одержать победу над командой под руководством Сергея Семака со счетом 2:1.
Эти результаты четко отражают текущее состояние команд, и результат следующей игры может быть важен для будущего тренеров.