Spartak yangi murabbiy uchun xorijlik nomzod izlamoqda
Spartak futbol klubi yangi mavsumni muvaffaqiyatsiz boshladi va bosh murabbiyni almashtirish masalasi ko‘rib chiqilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agar Dejan Stankovich lavozimidan ozod qilinsa, Moskva klubi bosh murabbiylikka xorijdan tajribali mutaxassisni taklif etishni rejalashtirmoqda. Hozirda klub rossiyalik murabbiylarni nomzod sifatida ko‘rib chiqmayapti.
Klub ichidagi manbalarga ko‘ra, Stankovich jamoani tark etsa, uning o‘rniga obro‘li xorijlik murabbiy kelishi kerak, degan fikr mavjud. Ayni paytda Spartak to‘rtta ochko bilan Premyer-liga turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda.
Keyingi turda Stankovich jamoasi o‘z maydonida Zenit klubiga qarshi muhim o‘yin o‘tkazadi. Bu uchrashuv klub uchun mavsumdagi muhim sinovlardan biri bo‘lib, natija kelajakdagi qarorlar uchun ahamiyatli bo‘lishi mumkin.
Eslatib o‘tamiz, Spartak oxirgi bor Rossiya chempioni unvonini 2016/2017-yilgi mavsumda qo‘lga kiritgan edi. Shundan beri klub yuqori natijalarga erisha olmayapti va bu holat rahbariyatni yangi murabbiy izlashga undamoqda.

Спартак ищет иностранного кандидата на пост нового тренера
Футбольный клуб Спартак неудачно начал новый сезон, и рассматривается вопрос о замене главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Если Деян Станкович будет освобожден от должности, московский клуб планирует предложить пост главного тренера опытному специалисту из-за границы. В настоящее время клуб не рассматривает российских тренеров в качестве кандидатов.
По данным источников внутри клуба, если Станкович покинет команду, должен прийти авторитетный иностранный тренер. В данный момент Спартак занимает одиннадцатое место в таблице Премьер-лиги с четырьмя очками.
В следующем туре команда Станковича проведет важный матч против клуба Зенит на своем поле. Эта встреча станет одним из важных испытаний для клуба в сезоне, и результат может иметь значение для будущих решений.
Напомним, что Спартак последний раз завоевывал титул чемпиона России в сезоне 2016/2017. С тех пор клуб не может добиться высоких результатов, и эта ситуация побуждает руководство искать нового тренера.