Naumov: “Axmat” g‘alabasi Cherchesov bilan bog‘liq
Mashhur sport mutaxassisi Nikolay Naumov Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida o‘tkazilgan “Axmat” va “Zenit” o‘yinidan so‘ng o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv minimal hisobda, ya’ni 1:0 natija bilan yakunlandi. Naumovning ta’kidlashicha, “Axmat”ning g‘alabasi asosan jamoa bosh murabbiyi o‘zgargani va aynan Stanislav Cherchesovning kelishi bilan bog‘liq.
Unga ko‘ra, murabbiy almashganidan so‘ng har bir futbolchi o‘zini ko‘rsatishga, asosiy tarkibda o‘ynashga loyiq ekanini isbotlashga harakat qiladi. Ma’lumki, Stanislav Cherchesov “Axmat” jamoasini “Zenit”ga qarshi o‘yindan atigi bir necha kun oldin boshqara boshlagan edi.
Hozirda Grozniy jamoasi to‘rt turdan so‘ng faqat uch ochko jamg‘argan. Kelgusi turda esa Cherchesov boshchiligidagi futbolchilar o‘z maydonida Samaralik “Krylya Sovetov” jamoasini qabul qiladi.
Shu tariqa, “Axmat” yangi murabbiy bilan o‘z oldiga yuqori natijalar sari harakat qilishni maqsad qilgan. Jamoaning keyingi o‘yinlarda qanday natija ko‘rsatishi futbol muxlislari uchun ham qiziq bo‘lib qolmoqda.

Наумов: “Ахмат” победа связана с Черчесовым
Известный спортивный эксперт Николай Наумов высказал свое мнение после матча “Ахмат” и “Зенит”, который прошел в четвертом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась с минимальным счетом, а именно 1:0. По словам Наумова, победа “Ахмата” в основном связана с тем, что изменился главный тренер команды, и именно приход Станислава Черчесова сыграл ключевую роль.
По его мнению, после смены тренера каждый футболист старается проявить себя, доказать, что он достоин играть в основном составе. Известно, что Станислав Черчесов начал тренировать команду “Ахмат” всего за несколько дней до матча с “Зенитом”.
В настоящее время грозненская команда после четырех туров набрала всего три очка. В следующем туре под руководством Черчесова футболисты примут на своем поле самарские “Крылья Советов”.
Таким образом, “Ахмат” поставил перед собой цель добиваться высоких результатов с новым тренером. Какую результативность покажет команда в следующих играх, остается интересным вопросом для футбольных болельщиков.