Parma Serensen bilan shartnoma imzolash arafasida
Italiyaning Parma futbol klubi Daniyaning Midtyulland jamoasi yarim himoyachisi Oliver Serensen bilan shartnoma imzolash arafasida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli jurnalist Gianluka Di Marzio sayti xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, ushbu transfer uchun to‘lanadigan mablag‘ bonuslarni hisobga olganda qariyb 9 million yevroni tashkil etadi.
Futbolchi va klub shartnoma shartlari bo‘yicha to‘liq kelishuvga erishgan. 23 yoshli Oliver Serensen o‘tgan mavsumda klub darajasida 41 ta uchrashuvda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 5 ta golga assistentlik qildi.
Yangi mavsumda esa u 6 ta o‘yinda ishtirok etdi, biroq hali gol urishga erisha olmadi. Serensen avval Daniya yoshlar terma jamoalarida ham o‘ynagan.
U yoshlar va o‘smirlar terma jamoalarida jami 15 ta uchrashuv o‘tkazib, 6 ta gol muallifiga aylangan. Biroq, u hozircha Daniya asosiy terma jamoasi safida birorta ham o‘yin o‘tkazmagan.
Mazkur transfer Parma klubi uchun yangi mavsum oldidan muhim kuchaytirish bo‘lishi kutilmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi Serensendan yuqori natijalar kutmoqda.

Парама на грани подписания контракта с Серенсеном
Итальянский футбольный клуб «Парма» находится на грани подписания контракта с полузащитником датской команды «Мидтьюлланн» Оливером Серенсеном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает известный журналист Джанлука Ди Марцио. По информации источника, сумма трансфера с учетом бонусов составит почти 9 миллионов евро.
Футболист и клуб достигли полного соглашения по условиям контракта. 23-летний Оливер Серенсен провел в прошлом сезоне 41 матч на клубном уровне, забив 10 голов и сделав 5 голевых передач.
В новом сезоне он принял участие в 6 матчах, но пока не смог забить ни одного гола. Серенсен также играл за молодежные сборные Дании.
Он провел в молодежных и юношеских сборных в общей сложности 15 матчей, став автором 6 голов. Однако на данный момент он не сыграл ни одного матча за основную сборную Дании.
Этот трансфер ожидается как важное усиление для клуба «Парма» перед новым сезоном. Руководство клуба и тренерский штаб ожидают от Серенсена высоких результатов.