Syomin: Zenitdagi o‘zgarishlar natijaga ta’sir qildi
Rossiyalik taniqli murabbiy Yuriy Syomin Rossiya chempionatining dastlabki uchrashuvlarida “Zenit” jamoasining o‘yini past darajada bo‘layotganining sabablariga to‘xtaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, “Zenit”ning qiyinchiliklari birinchi navbatda jamoada katta o‘zgarishlar yuz bergani bilan bog‘liq. Ikkinchidan, futbolchilarga yangi sharoitga moslashish uchun hali yetarli vaqt berilmadi.
Ba’zi o‘yinchilar mashg‘ulotlarga birga qo‘shilmadi. Bundan tashqari, “Zenit”ga qarshi maydonga tushgan jamoalar ham yaxshi o‘yin namoyish etishdi.
Shu sababli, dastlabki turlarda natijalar past bo‘ldi, deb hisoblaydi Yuriy Syomin. Mutaxassis shuni ham ta’kidladi: jamoaning bosh murabbiyi Sergey Semak hozirgi natijalarga qaramay, lavozimidan ozod qilinishi kerak emas.
Unga ishonch bildirish va vaqt berish lozim, chunki jamoada o‘zgarishlar davom etmoqda. Ma’lumot uchun, “Zenit” so‘nggi 17 yil ichida chempionatni eng yomon tarzda boshladi.
Jamoa to‘rt tur davomida atigi besh ochko jamg‘ardi. Bu natija muxlislar va mutaxassislar orasida turli munosabatlarga sabab bo‘lmoqda.

Сёмин: Изменения в Зените повлияли на результат
Известный российский тренер Юрий Сёмин остановился на причинах низкого уровня игры команды «Зенит» в первых матчах чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, трудности «Зенита» связаны, прежде всего, с тем, что в команде произошли большие изменения. Во-вторых, игрокам не было предоставлено достаточно времени для адаптации к новым условиям.
Некоторые игроки не присоединились к тренировкам вместе с командой. Кроме того, команды, выходившие на поле против «Зенита», также продемонстрировали хорошую игру.
По этой причине Юрий Сёмин считает, что результаты в первых турах были низкими. Специалист также отметил, что главному тренеру команды Сергею Семаку не следует освобождать его от должности, несмотря на текущие результаты.
Ему нужно доверять и дать время, так как в команде продолжаются изменения. Для справки, «Зенит» начал чемпионат в худшем виде за последние 17 лет.
Команда за четыре тура набрала всего пять очков. Этот результат вызывает различные реакции среди болельщиков и специалистов.