Zaynutdinov: Dinamoda moslashish tez va samarali kechdi
"Dinamo" jamoasining himoyachisi Baxtiyor Zaynutdinov joriy yil yozida "oq-ko‘klar" safiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Moskva klubidagi ilk taassurotlari haqida so‘zlab berdi. Zaynutdinovning aytishicha, jamoaga moslashish jarayoni yaxshi o‘tmoqda va uni dastlabki kunlardanoq iliq kutib olishgan.
U bu yerda o‘zini anchadan beri jamoa a’zosi bo‘lib kelayotgandek his qilmoqda. Futbolchining ta’kidlashicha, jamoadagi barcha futbolchilar bilan tanish va jamoada o‘ziga xos muhit mavjud.
Zaynutdinov Rossiya chempionatiga qaytganidan mamnunligini bildirdi. Qozog‘iston terma jamoasi a’zosi Baxtiyor Zaynutdinov "Dinamo" bilan to‘rt yillik shartnoma imzolagan.
Avvalroq u Turkiyaning "Beshiktosh" jamoasida to‘p surgan. Bugun uning jamoasi "Sochi"ga qarshi o‘yin o‘tkazdi va uchrashuv durang natija bilan yakunlandi, hisob 1:1 bo‘ldi.
Zaynutdinovning fikricha, jamoaga tez moslashishi va yaxshi muhit yaratilgani uning o‘yinini yanada yaxshilashiga yordam beradi. U jamoadoshlari va murabbiylarga minnatdorchilik bildirib, oldinda muhim o‘yinlar kutayotganini qayd etdi.

Зайнутдинов: В Динамо адаптация прошла быстро и эффективно
"Динамо" защитник Бахтиёр Зайнутдинов летом этого года присоединился к "бело-синим". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о своих первых впечатлениях в московском клубе. По словам Зайнутдинова, процесс адаптации в команде проходит хорошо, и его тепло встретили с первых дней.
Он чувствует себя здесь как будто уже давно является частью команды. Футболист отметил, что он знаком со всеми игроками команды, и в коллективе существует особая атмосфера.
Зайнутдинов выразил удовлетворение тем, что вернулся в российский чемпионат. Член сборной Казахстана Бахтиёр Зайнутдинов подписал четырехлетний контракт с "Динамо".
Ранее он играл за турецкий клуб "Бешикташ". Сегодня его команда провела матч против "Сочи", который завершился вничью со счетом 1:1.
По мнению Зайнутдинова, быстрая адаптация в команде и созданная хорошая атмосфера помогут ему улучшить свою игру. Он поблагодарил своих товарищей по команде и тренеров, отметив, что впереди его ждут важные матчи.