“Dinamo” futbol jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin “Sochi” jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yin yakunida ommaviy axborot vositalariga qisqa izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvdan so‘ng berilgan savollarga javob berar ekan, Karpin o‘yin juda ham oddiy o‘tganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinda bekor qilingan gollar, ustunga urilgan to‘plar va keskin kurashlar bo‘ldi.
Hakam tomonidan hisobga olinmagan gollar va o‘yin davomida yuzaga kelgan asabiy vaziyatlar har bir o‘yinda uchrab turadi. Ustunga urilgan to‘plar haqida gapirar ekan, Karpin agar to‘p biroz o‘ngga yoki chapga yo‘nalganida, gol bo‘lishi mumkinligini aytdi.
Jamoaning g‘alaba qozona olmaganiga sabab sifatida u hujumda imkoniyatlardan to‘liq foydalana olmaganini ko‘rsatdi. Jamoa faqat bitta aniq zarba bera oldi, jami uchta zarba bo‘ldi.
Himoyada hech qanday muammo bo‘lmaganini, biroq hujumda o‘z imkoniyatlarini golga aylantirish kerakligini qayd etdi. “Dinamo” jamoasining darvozaga zarbalar soni bo‘yicha ustunligi haqida so‘ralganda, Karpin bu holatda hech qanday ajablanarli jihat bo‘lmaganini bildirdi.
“Sochi” jamoasi ikkinchi taymda hech qanday kutilmagan natija ko‘rsata olmadi. Fominning almashtirilishi haqida esa, u o‘yinchi uchrashuv oxiriga kelib charchagani sababli zaxiraga olinganini tushuntirdi.

Карпин: Защита хорошая, в атаке возможности были упущены
Главный тренер футбольной команды "Динамо" Валерий Карпин дал краткий комментарий для средств массовой информации по итогам матча против команды "Сочи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отвечая на вопросы после встречи, Карпин отметил, что игра прошла очень просто. По его словам, в матче были отмененные голы, удары в штангу и жесткая борьба.
Отмененные арбитром голы и нервные ситуации, возникающие в ходе игры, встречаются в каждом матче. Говоря о ударах в штангу, Карпин сказал, что если бы мяч немного отклонился вправо или влево, это могло бы привести к голу.
В качестве причины того, что команда не смогла одержать победу, он указал на то, что не смогли полностью воспользоваться возможностями в атаке. Команда смогла нанести только один точный удар, всего было три удара.
Он отметил, что проблем в защите не было, но в атаке нужно было реализовать свои возможности в голы. Когда его спросили о превосходстве команды "Динамо" по количеству ударов по воротам, Карпин заявил, что в этом нет ничего удивительного.
Команда "Сочи" во втором тайме не смогла показать никаких неожиданных результатов. Что касается замены Фомина, он объяснил, что игрок был заменен из-за усталости к концу матча.