Ponomaryov: Sochi chempionatda aniq autsayder bo‘lib turibdi
Vladimir Ponomaryov, ilgari CSKA futbolchisi bo‘lgan, Rossiya chempionati to‘rtinchi turidagi uchrashuv natijasini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda Sochi va Moskvaning Dinamo jamoalari 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Mutaxassis fikricha, Sochi jamoasi hozirgi paytda chempionatda aniq autsayder sifatida ko‘rinmoqda.
Unga ko‘ra, Dinamo jamoasi esa hozircha barqaror o‘yin namoyish eta olmayapti. Ponomaryov ta’kidlaganidek, Sochi jamoasi hozircha ligadagi yetakchi jamoalarga qarshi munosib raqobat ko‘rsata olmagan va ularni “mag‘lubiyatga uchraydigan jamoa” deb atash mumkin.
U, shuningdek, Dinamo kabi kuchli jamoa Sochi ustidan g‘alaba qozona olmagani hayratlanarli holat ekanini qayd etdi. To‘rt turdan so‘ng Sochi faqat bir ochko jamg‘argan va Rossiya chempionati jadvalida 14-o‘rinni egallab turibdi.
Bu natijalar jamoaning hozirgi holatini aniq aks ettiradi. Mutaxassislar fikricha, Sochi oldinda o‘z o‘yinini yaxshilashi uchun jiddiy o‘zgarishlar qilishi zarur.

Пономарёв: Сочи чемпионате явно аутсайдером выступает
Владимир Пономарев, ранее игравший за ЦСКА, прокомментировал результат матча четвертого тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче Сочи и московское Динамо сыграли вничью 1:1. По мнению специалиста, команда Сочи в настоящее время явно выглядит аутсайдером чемпионата.
По его словам, команда Динамо пока не демонстрирует стабильной игры. Как отметил Пономарев, команда Сочи пока не смогла достойно конкурировать с ведущими командами лиги, и их можно назвать "командой, которая будет терпеть поражения".
Он также отметил, что удивительно, что такая сильная команда, как Динамо, не смогла одержать победу над Сочи. После четырех туров Сочи набрал всего одно очко и занимает 14-е место в таблице чемпионата России.
Эти результаты явно отражают текущее состояние команды. По мнению специалистов, Сочи необходимо серьезно изменить свою игру, чтобы улучшить результаты.