Sichev: Spartak va Zenit o‘yini muhim ahamiyatga ega
Rossiya terma jamoasi va Moskvaning “Lokomotiv” klubi sobiq hujumchisi Dmitriy Sichev Rossiya chempionati beshinchi turida Moskvaning “Spartak” hamda Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, mazkur bellashuv katta ahamiyatga ega. Sichevning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” bu safar maydonga butunlay boshqa kayfiyat va holatda chiqadi.
U “Zenit”dan umuman boshqacha o‘yin kutayotganini, jamoa o‘z imkoniyatini to‘liq namoyon etishga harakat qilishini aytdi. Ma’lumot uchun, Rossiya chempionati to‘rtinchi turida “Zenit” Grozniyning “Axmat” jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
“Spartak” esa Moskvaning “Lokomotiv” klubiga 2:4 hisobida yutqazdi. Navbatdagi “Spartak” va “Zenit” uchrashuvi 16 avgust kuni “Lukoyl Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi.
Mazkur o‘yin ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi. Shu sababli, futbol muxlislari ushbu bellashuvdan qiziqarli va murosasiz o‘yin kutishmoqda.

Сичев: Игра Спартака и Зенита имеет важное значение
Бывший нападающий сборной России и московского клуба «Локомотив» Дмитрий Сичев высказал свое мнение о матче между московским «Спартаком» и санкт-петербургским «Зенитом» в пятом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что данное противостояние имеет большое значение. По словам Сичева, «Зенит» в этот раз выйдет на поле в совершенно другом настроении и состоянии.
Он сказал, что ожидает совершенно иного уровня игры от «Зенита», команда будет стараться полностью проявить свои возможности. Для справки, в четвертом туре чемпионата России «Зенит» проиграл грозненскому «Ахмату» со счетом 0:1.
«Спартак» же уступил московскому клубу «Локомотив» со счетом 2:4. Следующий матч «Спартак» и «Зенит» проведут 16 августа на стадионе «Лукойл Арена».
Эта игра имеет важное значение для обеих команд. Поэтому футбольные болельщики ожидают интересной и бескомпромиссной игры в этом противостоянии.