Mario Balotelli “Real”da o‘ynash orzusini ma’lum qildi
Italiya futbolchisi Mario Balotelli o‘zining “Manchester Siti” va “Milan” klublaridagi o‘yinlari bilan mashhur. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda Madridning “Real” jamoasida to‘p surishni orzu qilayotganini ma’lum qildi. Balotellining so‘zlariga ko‘ra, hozirda u o‘ziga ishonch bildiradigan yangi jamoa izlayapti va futbolchilik faoliyatini yana ikki-uch yil davom ettirishni rejalashtirmoqda.
Bu haqda 34 yoshli futbolchi Gazzetta dello Sport nashriga bergan intervyusida aytib o‘tdi. Hozirgi vaqtda Mario Balotelli erkin agent maqomida.
Uning so‘nggi jamoasi Genuya shahri vakili bo‘lgan “Jenoa” klubi hisoblanadi. Balotelli Italiya terma jamoasi safida 36 ta o‘yin o‘tkazgan va 14 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
U o‘z faoliyatini davom ettirish uchun yangi imkoniyatlarni izlamoqda va kelajakda yirik klublarda o‘ynash niyatida ekanini ta’kidlamoqda. Balotellining tajribasi va mahorati unga yangi jamoada o‘zini ko‘rsatish imkonini berishi mumkin.

Марио Балотелли заявил о своей мечте играть за "Реал"
Итальянский футболист Марио Балотелли стал известен благодаря своим играм в клубах “Манчестер Сити” и “Милан”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он недавно заявил, что мечтает играть за мадридский “Реал”. По словам Балотелли, в настоящее время он ищет новую команду, которая бы вселила в него уверенность, и планирует продолжить свою карьеру еще на два-три года.
Об этом 34-летний футболист рассказал в интервью газете Gazzetta dello Sport. В настоящее время Марио Балотелли является свободным агентом.
Его последней командой был клуб “Дженоа”, представляющий город Генуя. Балотели провел 36 матчей за сборную Италии и забил 14 голов.
Он ищет новые возможности для продолжения своей карьеры и подчеркивает, что намерен играть в крупных клубах в будущем. Опыт и мастерство Балотелли могут дать ему возможность проявить себя в новой команде.