Strepetov: Semakni tanqid emas, qo‘llab-quvvatlash kerak
"Zenit" jamoasining sobiq futbolchisi Aleksey Strepetov Peterburg klubi bosh murabbiyi Sergey Semakning iste'foga chiqarilishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta'kidlashicha, jamoa chempionatning dastlabki bosqichida atigi besh ochko jamg‘argan. Bu natija muxlislar va mutaxassislar tomonidan tanqidiy munosabatlarga sabab bo‘lmoqda.
Aleksey Strepetovning so‘zlariga ko‘ra, hozirda Sergey Semak qiyin ahvolda qolgan. Unga ko‘plab tanqidlar yo‘llanmoqda.
Biroq, Strepetov murabbiyga ishonch bildirish va uni qo‘llab-quvvatlash zarurligini ta’kidladi. Uning fikricha, klub rahbariyati jamoani ruhlantirish va o‘yinchilarni yangi g‘ayrat bilan maydonga tushirish yo‘llarini izlashlari kerak.
Bu borada murabbiyga yordam berish muhim ahamiyat kasb etadi. Mutaxassisning fikriga ko‘ra, jamoaning muvaffaqiyatsiz boshlanishida faqat bosh murabbiy emas, balki boshqa omillar ham rol o‘ynagan.
Shu sababli, muammoni hal qilish uchun har tomonlama yondashuv lozim. Ma’lumot uchun, ertaga, 12-avgust kuni "Zenit" Rossiya Kubogi doirasida "Rubin" jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi. Shuningdek, Rossiya chempionatida "Zenit"ning navbatdagi raqibi "Spartak" bo‘ladi.

Стрепетов: Семака не нужно критиковать, его нужно поддерживать
Бывший футболист команды "Зенит" Алексей Стрепетов высказал мнение о возможном увольнении главного тренера петербургского клуба Сергея Семака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда набрала всего пять очков на начальном этапе чемпионата. Этот результат вызывает критические отзывы со стороны болельщиков и специалистов.
По словам Алексея Стрепетова, Сергей Семак сейчас находится в сложной ситуации. На него направлено множество критики.
Тем не менее, Стрепетов подчеркнул необходимость доверять тренеру и поддерживать его. По его мнению, руководство клуба должно искать способы вдохновить команду и вывести игроков на поле с новым энтузиазмом.
В этом отношении важно помочь тренеру. По мнению специалиста, в неудачном старте команды сыграли роль не только главный тренер, но и другие факторы.
Поэтому для решения проблемы необходим комплексный подход. Для справки, завтра, 12 августа, "Зенит" проведет матч против команды "Рубин" в рамках Кубка России.
Игра начнется в 18:30 по московскому времени. Также следующим соперником "Зенита" в чемпионате России станет "Спартак".