Pavlyuchenko: PSJ Tottenxemdan kamida ikki gol ustun bo‘ladi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Roman Pavlyuchenko Yevropa Superkubogi uchrashuviga o‘zining bashoratini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu bahsda Parij jamoasi va Angliyaning "Tottenxem" klubi kuch sinashadi. Pavlyuchenkoning fikriga ko‘ra, uning sobiq jamoasi bu safar g‘alaba qozona olmaydi.
Uning ta’kidlashicha, Luis Enrike boshqarayotgan Parij klubi hozirda yuqori darajada o‘ynayapti va "Tottenxem" futbolchilarining imkoniyati ancha past. Shuningdek, u "PSJ" kamida ikki gol farqi bilan zafar quchishini taxmin qildi.
Yevropa Superkubogi uchun bahs Italiya shahrida, Udine stadionida bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv chorshanba kuni, 13-avgust sanasida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
O‘yinning boshlanish vaqti Toshkent vaqti bilan soat 22:00 ga to‘g‘ri keladi. Tomoshabinlar ushbu o‘yinni matnli tarzda onlayn kuzatishlari mumkin bo‘ladi.
Eslatib o‘tamiz, Roman Pavlyuchenko 2008-2012 yillar davomida "Tottenxem" klubi safida harakat qilgan. U o‘zining boy tajribasiga asoslanib, Parij jamoasi bu safar ustun kelishini aytmoqda.

Павлюченко: ПСЖ будет как минимум с двумя голами впереди Тоттенхэма
Бывший футболист сборной России Роман Павлюченко высказал свое предсказание о матче за Суперкубок Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом поединке сразятся парижская команда и английский клуб "Тоттенхэм". По мнению Павлюченко, его бывшая команда в этот раз не сможет одержать победу.
Он отметил, что клуб Парижа под руководством Луиса Энрике в настоящее время играет на высоком уровне, а возможности футболистов "Тоттенхэма" значительно ниже. Также он предположил, что "ПСЖ" одержит победу с разницей как минимум в два гола.
Матч за Суперкубок Европы пройдет в итальянском городе на стадионе Удине. Встреча запланирована на среду, 13 августа.
Время начала игры совпадает с 22:00 по ташкентскому времени. Зрители смогут следить за этой игрой в текстовом формате онлайн.
Напоминаем, что Роман Павлюченко выступал за клуб "Тоттенхэм" с 2008 по 2012 годы. Основываясь на своем богатом опыте, он говорит, что парижская команда в этот раз будет сильнее.