Savio “Tottenhem”ga o‘tishga rozilik bildirdi
“Manchester Siti” klubi futbolchisi Savio “Tottenhem” jamoasiga o‘tishga tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda aynan “Tottenhem” braziliyalik yosh futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish bo‘yicha asosiy da’vogar hisoblanmoqda. 21 yoshli Savio bu imkoniyatdan mamnun va London klubiga ko‘chib o‘tishni ijobiy baholamoqda.
Uning asosiy maqsadi muntazam tarzda asosiy tarkibda maydonga tushishdir. Bu haqda taniqli jurnalist Fabrisio Romano xabar bermoqda.
Romano, shuningdek, futbolchi va “Tottenhem” o‘rtasida shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuv muammosiz amalga oshishini ta’kidlaydi. Braziliyadagi manbalar ham shu ma’lumotni tasdiqlamoqda.
Ularning so‘zlariga ko‘ra, Savio milliy terma jamoada o‘z o‘rnini yo‘qotishdan xavotirda. Shu sababli, u “Tottenhem” safida o‘zini ko‘rsatish uchun ko‘proq imkoniyat bo‘lishiga ishonmoqda.
Avvalroq “Manchester Siti” klubi Savioni 60 million funt sterling (taxminan 70 million yevro) evaziga sotishga tayyor ekani haqida xabarlar tarqalgan edi. Hozirda futbolchining kelajagi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda.

Савио согласился на переход в "Тоттенхэм"
Игрок клуба “Манчестер Сити” Савио готов перейти в команду “Тоттенхэм”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время именно “Тоттенхэм” является основным претендентом на подписание бразильского молодого футболиста. 21-летний Савио доволен этой возможностью и положительно оценивает переход в лондонский клуб.
Его основной целью является регулярное появление на поле в основном составе. Об этом сообщает известный журналист Фабрицио Романо.
Романо также подчеркивает, что соглашение между футболистом и “Тоттенхэмом” будет достигнуто без проблем. Источники из Бразилии также подтверждают эту информацию.
По их словам, Савио обеспокоен тем, что может потерять свое место в национальной сборной. Поэтому он надеется на большее количество возможностей проявить себя в составе “Тоттенхэма”.
Ранее сообщалось, что клуб “Манчестер Сити” готов продать Савио за 60 миллионов фунтов стерлингов (примерно 70 миллионов евро). В настоящее время продолжаются переговоры о будущем футболиста.