Radimov: Stankovich ham Abaskal yo‘lidan bormoqda
“Zenit” jamoasining sobiq futbolchisi Vladislav Radimov Moskvaning “Spartak” klubi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning xatti-harakatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, Stankovich avvalgi bosh murabbiy Gilyermo Abaskalning yo‘lidan ketmoqda. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, Abaskal ham o‘z vaqtida jamoa tarkibi borasida turli bahonalar keltirgan va jurnalistlarga nisbatan hurmatsizlik qilgan.
Radimovning fikricha, hozirda Stankovich ham shunga o‘xshash harakatlarni amalga oshirmoqda. Stankovich 2023 yil yozida “Spartak”ning bosh murabbiyi etib tayinlangan edi.
Hozirgi paytda, jamoa Rossiya Premer-ligasida 11-o‘rinda bormoqda. “Spartak” to‘rt turdan so‘ng atigi to‘rt ochko jamg‘argan.
Bu natija muxlislar va mutaxassislar orasida turli savollar uyg‘otmoqda. Radimovning fikricha, jamoada muammolar bor va murabbiy o‘zining xatti-harakatlari bilan vaziyatni yanada murakkablashtirmoqda.
Ekspertlar Stankovichdan ijobiy o‘zgarishlar kutmoqda va uning harakatlari jamoaning kelajagiga ta’sir qilishi mumkinligini ta’kidlamoqda.

Радимов: Станкович тоже идет по пути Абаскала
Бывший футболист команды "Зенит" Владислав Радимов высказал свое мнение о действиях главного тренера московского клуба "Спартак" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, Станкович идет по пути своего предшественника Гильермо Абаскаля. По словам Радимова, Абаскаль также в свое время приводил различные отговорки по составу команды и проявлял неуважение к журналистам.
По мнению Радимова, сейчас Станкович также совершает подобные действия. Станкович был назначен главным тренером "Спартака" летом 2023 года.
В настоящее время команда занимает 11-е место в Российской Премьер-лиге. "Спартак" набрал всего четыре очка после четырех туров.
Этот результат вызывает различные вопросы среди болельщиков и специалистов. По мнению Радимова, в команде есть проблемы, и тренер своими действиями усугубляет ситуацию.
Эксперты ожидают положительных изменений от Станковича и подчеркивают, что его действия могут повлиять на будущее команды.