Rossiya va Iordaniya o‘rtasidagi o‘yin Spartak stadionida bo‘ladi
Seshanba kuni Rossiya milliy futbol jamoasi va Iordaniya terma jamoasi o‘rtasida o‘rtoqlik uchrashuvi qayerda o‘tkazilishi ma’lum qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Navbatdagi uchrashuv Moskva shahridagi Spartak stadionida bo‘lib o‘tadi. Ushbu stadion hozirda Lukoil Arena nomi bilan tanilgan.
Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘rtoqlik uchrashuvi payshanba kuni, 4-sentabr sanasida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Mazkur uchrashuv uchun chiptalar sotuvining boshlanishi haqida Rossiya futbol ittifoqi alohida ma’lumot beradi.
Shuningdek, sentabr oyida Rossiya terma jamoasi yana bir raqib bilan maydonga tushadi. Ikkinchi raqib Qatarning milliy jamoasi bo‘ladi.
Bu uchrashuv yakshanba kuni, 7-sentabr sanasida o‘tkaziladi va Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya jamoasi uchun safar o‘yini hisoblanadi. O‘rtoqlik uchrashuvlari jamoalarning tayyorgarlik darajasini baholash va futbolchilarning o‘zaro hamkorligini mustahkamlash uchun muhim ahamiyatga ega.
Barcha futbol ishqibozlari uchun ushbu o‘yinlar katta qiziqish uyg‘otmoqda. Batafsil ma’lumotlar va chiptalar sotuvi haqida Rossiya futbol ittifoqi tomonidan keyinroq e’lon qilinadi.

Игра между Россией и Иорданией пройдет на стадионе Спартак
Во вторник стало известно, где пройдет товарищеский матч между национальной сборной России и сборной Иордании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Следующая встреча состоится на стадионе Спартак в Москве. Этот стадион в настоящее время известен как Лужники.
Товарищеский матч между сборными России и Иордании запланирован на четверг, 4 сентября. Российский футбольный союз предоставит отдельную информацию о начале продажи билетов на этот матч.
Кроме того, в сентябре сборная России сыграет еще с одним соперником. Вторым соперником станет национальная команда Катара.
Этот матч пройдет в воскресенье, 7 сентября, и будет считаться выездной игрой для команды России под руководством Валерия Карпина. Товарищеские матчи имеют важное значение для оценки уровня подготовки команд и укрепления взаимодействия между футболистами.
Эти игры вызывают большой интерес у всех футбольных болельщиков. Подробная информация и продажа билетов будут объявлены Российским футбольным союзом позже.