Donnarumma PSJni tark etadi, transfer pulga bog‘liq
Agent Enso Rayola, futbolchi Janluiji Donnarumma manfaatlarini himoya qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z mijozining kelajagi haqida savolga javob berdi. Darvozabon Donnarumma yozgi transfer oynasi yopilguniga qadar Parij klubi PSJni tark etishini tasdiqladi.
Avvalroq, Fransiyaning mashhur klubi PSJ Donnarumma o‘rniga Lill jamoasidan Lyuk Shevalyeni sotib olgan edi. Hozirda Donnarumma va uning agenti turli variantlarni ko‘rib chiqmoqda.
Enso Rayolaning so‘zlariga ko‘ra, Angliya chempionatida uning xizmatlariga ehtiyoj sezadigan va kerakli mablag‘ni to‘lay oladigan klublar topilishi mumkin. PSJ esa futbolchi uchun katta pul talab qilmoqda.
Rayola bu haqda intervyusida klub vakillari hurmat haqida gapirayotganini, lekin aslida masala faqat pulda ekanini ta’kidladi. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, Donnarumma Angliyaning mashhur klubi Manchester Siti bilan kelishuvga erishgan.
Endi transferni yakunlash uchun Manchester Siti va PSJ o‘rtasida yakuniy kelishuvga erishish qoldi. Shu tariqa, Donnarummaning faoliyati yaqinda yangi bosqichga ko‘chishi mumkin.

Доннарумма покинет ПСЖ, трансфер зависит от денег
Агент Энсо Райола защищает интересы футболиста Джанлуиджи Доннаруммы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он ответил на вопрос о будущем своего клиента. Вратарь Доннарумма подтвердил, что покинет парижский клуб ПСЖ до закрытия летнего трансферного окна.
Ранее известный французский клуб ПСЖ приобрел Люка Шевалье из команды Лилль на место Доннаруммы. В настоящее время Доннарума и его агент рассматривают различные варианты.
По словам Энсо Райолы, могут найтись клубы, которые нуждаются в его услугах в английской премьер-лиге и смогут заплатить необходимую сумму. ПСЖ же требует большую сумму за футболиста.
Райола в своем интервью отметил, что представители клуба говорят о уважении, но на самом деле дело только в деньгах. Согласно имеющимся данным, Доннарума достиг соглашения с известным английским клубом Манчестер Сити.
Теперь осталось достичь окончательного соглашения между Манчестер Сити и ПСЖ для завершения трансфера. Таким образом, карьера Доннарумы может вскоре перейти на новый этап.