Zenit va Sion yana o‘rtoqlik uchrashuvida to‘qnashadi
Sankt-Peterburgning Zenit futbol klubi Shveytsariyaning Sion jamoasiga qarshi yana bir bor o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv 6-sentabr kuni Sankt-Peterburgda, Zenitning o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Sport-Ekspress nashri xabar berdi.
Shveytsariya klubi prezidenti ham ushbu ma’lumotni tasdiqlagan. Eslatib o‘tamiz, joriy yilning 9-iyul kuni ham ushbu jamoalar o‘rtoqlik uchrashuvida to‘qnash kelishgan edi.
O‘sha bahsda Sankt-Peterburg jamoasi raqibini 5:2 hisobida mag‘lubiyatga uchratgan. Hozirda Rossiya Premyer-ligasining to‘rt turidan so‘ng Zenit klubi besh ochko bilan musobaqa jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Navbatdagi turda Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Spartak klubi bilan bellashadi. Zenit va Sion o‘rtasidagi navbatdagi o‘rtoqlik uchrashuvi har ikki jamoa uchun ham yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rish va tarkibni sinovdan o‘tkazish imkoniyatini beradi.
Muqaddamgi o‘yinda g‘alaba qozongan Zenit bu safar ham o‘z muxlislarini quvontirishga harakat qiladi. Shu bilan birga, Sion jamoasi ham o‘zini ko‘rsatishga intiladi.

Зенит и Сион снова встретятся в товарищеском матче
Футбольный клуб Зенит из Санкт-Петербурга снова проведет товарищеский матч против швейцарской команды Сион. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч состоится 6 сентября в Санкт-Петербурге, на стадионе Зенита. Об этом сообщает издание Спорт-Экспресс.
Президент швейцарского клуба также подтвердил эту информацию. Напомним, что 9 июля текущего года эти команды уже встречались в товарищеском матче.
В той игре команда Санкт-Петербурга одержала победу над соперником со счетом 5:2. В настоящее время после четырех туров Российской Премьер-лиги клуб Зенит занимает восьмое место в турнирной таблице с пятью очками.
В следующем туре команда под руководством Сергея Семака встретится с клубом Спартак. Следующий товарищеский матч между Зенитом и Сионом даст обеим командам возможность подготовиться к новому сезону и протестировать состав.
Зенит, который одержал победу в предыдущем матче, постарается снова порадовать своих болельщиков. В то же время команда Сион также стремится проявить себя.