Stankovich taqdiri “Spartak” – “Zenit” o‘yinida hal bo‘ladi
Toshkentning “Spartak” jamoasining sobiq futbolchisi Valeriy Kechinov, serbiyalik murabbiy Dejan Stankovichning “xalq jamoasi” bosh murabbiyi sifatidagi kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Stankovichning kelajagi “Zenit”ga qarshi o‘yinda hal bo‘ladi. Bu uchrashuv jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etadi.
Agar natija ijobiy bo‘lmasa, turli o‘zgarishlar bo‘lishi mumkin. Ma’lumot uchun, Dejan Stankovichning Moskva klubi bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2027 yilning o‘rtalariga qadar amal qiladi.
Hozircha “Spartak” Rossiya oliy ligasida to‘rt turdan so‘ng to‘rt ochko jamg‘argan va turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Jamoaning navbatdagi o‘yini Peterburgning “Zenit” jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Ushbu bahs 16 avgust, shanba kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Shu sababli, ushbu uchrashuv Stankovichning jamoa boshqaruvidagi kelajagi uchun hal qiluvchi ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Судьба Станковича решится в матче "Спартак" – "Зенит"
Бывший футболист ташкентского «Спартака» Валерий Кечинов высказал свое мнение о будущем сербского тренера Деяна Станковича на посту главного тренера «народной команды». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, будущее Станковича решится в игре против «Зенита». Эта встреча имеет важное значение для команды.
Если результат будет отрицательным, возможны различные изменения. Для справки, трудовой договор Деяна Станковича с московским клубом действует до середины 2027 года.
На данный момент «Спартак» набрал четыре очка после четырех туров в Российской Премьер-Лиге и занимает 11-е место в турнирной таблице. Следующий матч команды пройдет против петербургского «Зенита».
Этот поединок запланирован на 16 августа, субботу. Поэтому ожидается, что эта встреча будет иметь решающее значение для будущего Станковича на посту главного тренера команды.