Pal’tsev “Spartak”dan rasmiy taklif olmagani haqida aytdi
Rossiya futbolchisi Valentin Pal’tsev hozirda Maxachqal’a “Dinamo” jamoasiga tegishli hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Moskvaning “Spartak” klubi safiga o‘tishi mumkinligi haqidagi xabarlarga o‘z munosabatini bildirdi. Pal’tsevning aytishicha, “Spartak”dan rasmiy taklif bo‘lgani haqida unga hech kim ma’lumot bermagan.
U bu masalada aniq bir gap aytolmasligini va “Spartak” rahbariyati bilan shaxsan muloqot qilmaganini ta’kidladi. Valentin Pal’tsev 24 yoshda bo‘lib, u Maxachqal’a “Dinamo”si bilan tuzgan mehnat shartnomasi kelasi yilning iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Uning transfer qiymati hozirda 2,5 million yevroga baholanmoqda. Joriy mavsum Rossiya oliy ligasida Pal’tsev to‘rt uchrashuvda maydonga tushgan va bir marta ogohlantirish olgan.
U himoya chizig‘ida harakat qiladi va jamoasining asosiy tarkib o‘yinchilaridan biri hisoblanadi. Pal’tsevning kelajagi borasida hozircha aniq qaror qabul qilinmagan.
Shu sababli uning boshqa klubga o‘tishi yoki hozirgi jamoasida faoliyatini davom ettirishi masalasi ochiq qolmoqda.

Палцев сообщил, что не получал официального предложения от "Спартака"
Российский футболист Валентин Пал'tsev в настоящее время принадлежит махачкалинскому клубу 'Динамо'. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал слухи о возможном переходе в московский клуб 'Спартак'. По словам Пал'tseva, ему никто не сообщал о наличии официального предложения от 'Спартака'.
Он отметил, что не может сказать ничего определенного по этому вопросу и не общался лично с руководством 'Спартака'. Валентин Пал'tsev 24 года, его трудовой контракт с махачкалинским 'Динамо' действует до конца июня следующего года.
Его трансферная стоимость в настоящее время оценивается в 2,5 миллиона евро. В текущем сезоне в Российской Премьер-Лиге Пал'tsev выходил на поле в четырех матчах и получил одно предупреждение.
Он играет на позиции защитника и является одним из основных игроков своей команды. На данный момент по поводу будущего Пал'tseva не принято окончательного решения.
Поэтому вопрос о его переходе в другой клуб или продолжении карьеры в текущей команде остается открытым.