Bafode Diakite “Lill”dan “Bornmut”ga o‘tdi
Fransiyalik markaziy himoyachi Bafode Diakite «Lill» jamoasidan Angliyaning «Bornmut» klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda «Bornmut» klubining rasmiy sayti xabar berdi. Tomonlar o‘rtasida tuzilgan shartnomaning muddati hozircha oshkor qilinmagan.
Transfer qiymati esa Transfermarkt ma’lumotiga ko‘ra 35 million yevro bo‘lgan. Futbolchining o‘zi yangi jamoasiga qo‘shilganidan mamnunligini bildirib, o‘zining so‘zlarida shunday dedi: Men himoyachiman va to‘p bilan harakat qilishni yaxshi ko‘raman.
Yangi jamoamda o‘z imkoniyatlarimni ko‘rsatishga harakat qilaman. Maydonda ham, undan tashqarida ham jamoaga yordam berishga tayyorman.
Umid qilamanki, oldimizda ko‘plab yaxshi lahzalar bo‘ladi. 24 yoshli futbolchi «Tuluz» klubi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
U 2022 yildan buyon «Lill» safida harakat qilib, barcha musobaqalarda jami 112 o‘yinda ishtirok etgan. Shu davr mobaynida u 13 ta gol urgan va 3 ta golli uzatmani amalga oshirgan.

Бафоде Диаките перешел из "Лилля" в "Борнмут"
Французский центральный защитник Бафоде Диаките перешел из клуба «Лилль» в английский клуб «Борнмут». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба «Борнмут». Срок контракта, заключенного между сторонами, пока не раскрыт.
Стоимость трансфера, согласно данным Transfermarkt, составила 35 миллионов евро. Сам футболист, выражая удовлетворение от перехода в новую команду, сказал: «Я защитник и люблю играть с мячом».
Я постараюсь продемонстрировать свои возможности в новой команде. Я готов помочь команде как на поле, так и за его пределами.
Надеюсь, впереди нас ждут много хороших моментов. 24-летний футболист является воспитанником клуба «Тулуза».
С 2022 года он выступал за «Лилль», приняв участие в 112 матчах во всех соревнованиях. За это время он забил 13 голов и сделал 3 голевые передачи.