"Krasnodar" futbol jamoasining yarim himoyachisi Kevin Lenini jamoasi Chempionlar ligasi pley-off bosqichiga chiqish imkoniyatiga ega bo‘lgan bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, agar Rossiya klublari xalqaro musobaqalardan chetlatilmaganida, "Krasnodar" kuchli natijalarga erisha olardi. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, ular xalqaro musobaqalarda ishtirok etishni sog‘inishmoqda va aynan Chempionlar ligasida o‘ynashni istashadi.
Lenini bugungi tarkib kuchli ekanini, pley-off bosqichiga chiqish uchun barcha imkoniyatlar borligini qayd etdi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda "Krasnodar" klubi o‘z tarixida ilk bor Rossiya chempioni bo‘ldi.
Biroq, Rossiya klublari va terma jamoalari xalqaro turnirlarda qatnashish huquqidan mahrum etilgan. Ushbu taqiq FIFA va UEFA tomonidan 2022 yil fevral oyidan boshlab joriy etilgan.
Shu sababli, Rossiya jamoalari Yevropa va jahon miqyosidagi musobaqalarda ishtirok eta olmayapti. Bu holat futbolchilar va muxlislar uchun afsusli bo‘lib, ular xalqaro maydonlarda o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘rishni xohlashadi.

Ленини: “Краснодар” достоин выхода в плей-офф Лиги чемпионов
Полузащитник футбольной команды "Краснодар" Кевин Ленини отметил, что его команда может иметь возможность выйти в плей-офф Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, если бы российские клубы не были отстранены от международных соревнований, "Краснодар" мог бы добиться сильных результатов. По словам футболиста, они скучают по участию в международных турнирах и особенно хотят играть в Лиге чемпионов.
Ленини отметил, что нынешний состав сильный и есть все шансы выйти в плей-офф. Напомним, что в прошлом сезоне клуб "Краснодар" впервые в своей истории стал чемпионом России.
Однако российские клубы и сборные лишены права участвовать в международных турнирах. Этот запрет был введен FIFA и UEFA с февраля 2022 года.
По этой причине российские команды не могут участвовать в соревнованиях европейского и мирового уровня. Эта ситуация вызывает сожаление у игроков и болельщиков, которые хотят испытать свои возможности на международной арене.