Dinamo Karpin bilan ketma-ket uch o‘yinda g‘alaba qila olmadi
Moskvaning Dinamo jamoasi yangi mavsum boshida qiyinchiliklarga duch kelmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi uchta uchrashuvda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa g‘alaba qozona olmadi. 2-avgust kuni Dinamo Rossiya chempionatida Krasnodar jamoasiga 0:1 hisobida yutqazdi.
10-avgust kuni Sochi jamoasiga qarshi bahsda 1:1 hisobida durang natija qayd etildi. Bugun esa Dinamo o‘z maydonida Rossiya Kubogi doirasida yana Krasnodar bilan to‘qnash keldi va 0:4 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchradi.
Bunday omadsizliklar ketma-ketligi joriy yil aprel oyidan beri birinchi marta kuzatilmoqda. O‘shanda ham Dinamo ketma-ket uchta o‘yinda g‘alaba qozona olmagan edi.
Hozirda Dinamo jamoasi to‘rt turdan so‘ng besh ochko jamg‘argan holda Rossiya oliy ligasida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoaning navbatdagi uchrashuvi 17-avgust kuni Moskva derbisida CSKA jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Dinamo uchun bu uchrashuv muhim ahamiyat kasb etadi, chunki jamoa so‘nggi natijalardan keyin o‘z muxlislarini xursand qilishga harakat qiladi. Mavsum davomida Dinamo oldida hali ko‘plab muhim o‘yinlar kutmoqda.

Динамо не смогло одержать победу в трех матчах подряд с Карпиным
Московская команда Динамо сталкивается с трудностями в начале нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последних трех встречах команда под руководством Валерия Карпина не смогла одержать победу. 2 августа Динамо проиграло команде Краснодар со счетом 0:1 в чемпионате России.
10 августа в матче против команды Сочи была зафиксирована ничья 1:1. Сегодня Динамо на своем поле в рамках Кубка России снова встретилось с Краснодаром и потерпело крупное поражение со счетом 0:4.
Такая серия неудач наблюдается впервые с апреля этого года. Тогда Динамо также не смогло одержать победу в трех матчах подряд.
В настоящее время команда Динамо занимает девятое место в высшей лиге России, набрав пять очков после четырех туров. Следующий матч команды состоится 17 августа в московском дерби против команды ЦСКА.
Для Динамо этот матч имеет важное значение, так как команда пытается порадовать своих болельщиков после последних результатов. В течение сезона Динамо ожидает еще много важных игр.