Parij Sen-Jermen futbol klubi UEFA Superkubogi finalida Tottenxemga qarshi bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning asosiy qismi davomida Parij jamoasi ikki gol farqi bilan ortda borayotgan edi. London jamoasi birinchi golni 39-daqiqada, ikkinchi golni esa 48-daqiqada urdi.
O‘yin davomida ko‘pchilik Tottenxem murabbiyi Tomas Frank jamoasi g‘alabani qo‘lga kiritadi, deb o‘yladi. Biroq, uchrashuvning so‘nggi daqiqalarida Parij Sen-Jermen futbolchilari hisobni tenglashtira oldi.
85-daqiqada Li Kan In birinchi golni kiritdi, 94-daqiqada esa Gonsalu Ramush hisobni 2:2 ko‘rinishiga keltirdi. Opta kompaniyasi ma’lumotiga ko‘ra, bu Parij Sen-Jermen uchun 2005-yil may oyidan beri ilk bor shunday vaziyat bo‘ldiki, jamoa 84-daqiqagacha ikki gol farqi bilan ortda borib, mag‘lubiyatdan qutulib qoldi.
O‘sha vaqtda ham Parij klubi Sošo jamoasi bilan 2:2 hisobida durang o‘ynagan edi. Asosiy vaqt yakunlangach, penaltilar seriyasi boshlandi.
Unda Parij Sen-Jermen futbolchilari Tottenxemdan ustun keldi va penaltilar natijasiga ko‘ra 4:3 hisobida g‘alaba qozonib, navbatdagi kubokni qo‘lga kiritdi.

ПСЖ выиграл Суперкубок, выйдя вперед на два гола
Футбольный клуб Париж Сен-Жермен провел матч против Тоттенхэма в финале UEFA Суперкубка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В течение основного времени встречи парижская команда отставала на два гола. Лондонская команда забила первый гол на 39-й минуте, а второй - на 48-й минуте.
Во время игры многие считали, что тренер Тоттенхэма Томас Франк приведет свою команду к победе. Однако в последние минуты встречи футболисты Париж Сен-Жермен смогли сравнять счет.
На 85-й минуте Ли Кан Ин забил первый гол, а на 94-й минуте Гонсалу Рамуш привел счет к 2:2. По данным компании Opta, это была первая ситуация для Париж Сен-Жермен с мая 2005 года, когда команда отставала на два гола до 84-й минуты и избежала поражения.
В то время Парижский клуб также сыграл вничью 2:2 с командой Соšo. После окончания основного времени началась серия пенальти.
В ней футболисты Париж Сен-Жермен одержали верх над Тоттенхэмом и по результатам пенальти выиграли со счетом 4:3, завоевав очередной трофей.