Tornbyorn Hegghem Bolonya klubiga o‘tmoqda, transfer 11,5 million yevro
Norvegiya futbolchisi Tornbyorn Hegghem Angliyaning Vest Bromvich jamoasidan ketib, Italiyaning Bolonya klubi safiga qo‘shilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda BBC axborot manbasi xabar berdi. Manbaga ko‘ra, ushbu transfer bitimi qiymati taxminan 11,5 million yevroga baholanmoqda.
Shartnomada futbolchini keyingi sotuvdan foiz olish sharti ham belgilangan. O‘tgan yozda, o‘z mamlakatidan tashqarida deyarli tanilmagan futbolchi Vest Bromvich klubiga Shvetsiyaning Brommapoykarna jamoasidan 600 ming yevro evaziga o‘tgan edi.
O‘tgan mavsumda 26 yoshli futbolchi Chempionship musobaqasida jami 45 o‘yinda maydonga tushdi. Ushbu o‘yinlar davomida u 3 marta ogohlantirildi, 1 ta gol urdi va 2 ta golli uzatma berdi.
Tornbyorn Hegghemning yangi jamoaga o‘tishi Bolonya uchun ham, futbolchining o‘zi uchun ham muhim voqea bo‘lishi kutilmoqda. Bu transfer orqali futbolchi o‘z faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishi mumkin.
Hegghemning o‘yindagi tajribasi va ko‘rsatgan natijalari Bolonya klubi uchun foydali bo‘lishi ehtimol qilinmoqda.

Торнбьорн Хеггем переходит в клуб Болонья, трансфер 11,5 миллиона евро
Норвежский футболист Торнбьорн Хеггем уходит из английского клуба Вест Бромвич и присоединяется к итальянскому клубу Болонья. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает источник BBC. По информации источника, стоимость данного трансферного соглашения оценивается примерно в 11,5 миллиона евро.
В контракте также предусмотрено условие о получении процента от последующей продажи футболиста. Прошлым летом почти неизвестный за пределами своей страны футболист перешел в клуб Вест Бромвич из шведского клуба Броммапойкарна за 600 тысяч евро.
В прошлом сезоне 26-летний футболист провел в Чемпионшипе в общей сложности 45 матчей. В ходе этих игр он получил 3 предупреждения, забил 1 гол и сделал 2 голевые передачи.
Переход Торнбьорна Хеггема в новую команду ожидается как важное событие для Болоньи, так и для самого футболиста. Этот трансфер может вывести футболиста на новый уровень в его карьере.