Frank: Tottenxemning PSJga yutqazishi haqida fikr bildirdi
"Tottenxem" bosh murabbiyi Tomas Frank UEFA Superkubogi doirasida "PSJ"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv asosiy vaqtda durang natija bilan yakunlandi — 2:2. "Tottenxem" jamoasi 85-daqiqagacha 2:0 hisobida oldinda borayotgan edi, biroq so‘nggi daqiqalarda raqib ikki gol urib, hisobni tenglashtirdi.
Penaltilar seriyasida esa "PSJ" ustun kelib, g‘alabani qo‘lga kiritdi va sovrinni yutdi. Tomas Frank o‘yindan so‘ng shunday dedi: Biz dunyoning eng kuchli jamoalaridan biriga qarshi juda yaxshi o‘yin ko‘rsatdik.
O‘yin davomida 80 daqiqadan ko‘proq vaqt hammasi biz istaganidek kechdi. Ammo birinchi golni o‘tkazib yuborgach, vaziyat o‘zgardi.
Futbolchilar, klub va muxlislar uchun faxrlanishga asos bor. Penaltilar seriyasida esa natija har qanday bo‘lishi mumkin.
Ushbu o‘yin Tomas Frank uchun "Tottenxem" bosh murabbiyi sifatida ilk rasmiy uchrashuv bo‘ldi. U bunga qadar "Brentford" jamoasida ishlagan.

Фрэнк: Высказал мнение о поражении Тоттенхэма от ПСЖ
"Тоттенхэм" главный тренер Томас Фрэнк поделился своими мыслями после матча против "ПСЖ" в рамках UEFA Суперкубка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась в основное время с ничейным результатом — 2:2. Команда "Тоттенхэм" вела 2:0 до 85-й минуты, но в последние минуты соперник забил два гола и сравнял счет.
В серии пенальти "ПСЖ" оказался сильнее, одержав победу и завоевав трофей. Томас Фрэнк после матча сказал: Мы показали очень хорошую игру против одной из сильнейших команд мира.
В течение более 80 минут все шло так, как мы хотели. Но после того, как мы пропустили первый гол, ситуация изменилась.
У футболистов, клуба и болельщиков есть основания для гордости. В серии пенальти результат может быть любым.
Этот матч стал для Томаса Фрэнка первым официальным матчем в качестве главного тренера "Тоттенхэма". Ранее он работал в команде "Брентфорд".