Silyanovning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov yaxshi tarbiyalangan, uning ota-onasi va qiz do‘sti ham ajoyib insonlardir. Shu sababli, Silyanov Batrakov o‘zini boshqalardan ustun qo‘yib, mag‘rurlik qilmaydi, deb hisoblaydi.
U, shuningdek, mavsum oxirigacha Batrakov Lokomotivni tark etmasligiga ishonch bildirdi. Joriy mavsumda 20 yoshli Batrakovning transfer narxi 12 million yevroga baholanmoqda.
U klub safida 6 uchrashuvda maydonga tushib, 8 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Hozirda uning jamoasi chempionat turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda.
Lokomotiv barcha 4 o‘yinda g‘alaba qozongan. Batrakovning natijalari va jamoaning muvaffaqiyati muxlislar va mutaxassislar e’tiborini tortmoqda.
Uning o‘z ustida ishlashi va soddaligi jamoadoshlari tomonidan ham yuqori baholanmoqda. Shu bois, Aleksandr Silyanov Batrakovning kelajagi porloq bo‘lishiga ishonch bildiradi.

Сильянов: Батраков останется в команде до конца сезона
Полузащитник столичного клуба Локомотив Алексей Батраков получил поддержку от своего одноклубника Александра Силянова, который выразил уверенность, что Батраков не заболеет звездной болезнью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Силянова, Батраков хорошо воспитан, его родители и девушка тоже замечательные люди. Поэтому Силянов считает, что Батраков не будет ставить себя выше других и не будет гордиться.
Он также выразил уверенность, что Батраков не покинет Локомотив до конца сезона. В текущем сезоне 20-летний Батраков оценивается в 12 миллионов евро.
Он провел 6 матчей за клуб и успел забить 8 голов. В настоящее время его команда занимает первое место в таблице чемпионата.
Локомотив выиграл все 4 игры. Результаты Батракова и успех команды привлекают внимание болельщиков и специалистов.
Его работа над собой и простота также высоко оцениваются товарищами по команде. Поэтому Александр Силянов уверен, что будущее Батракова будет ярким.