Stognienko: Tottenhem mag‘lubiyatiga kuch yetishmasligi sabab bo‘ldi
Sport sharhlovchisi Vladimir Stognienko Londonda joylashgan “Tottenhem” jamoasining Parijning “PSJ” klubiga UEFA Superkubogi uchrashuvida mag‘lub bo‘lishining asosiy sababini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, “Tottenhem” o‘yinning katta qismida raqibidan ustunroq harakat qilgan. Biroq uchrashuv so‘ngida futbolchilarda kuch yetishmadi.
Bu esa jamoa muxlislari uchun afsusli holat bo‘ldi. Natijani aynan so‘nggi daqiqalar hal qildi va bu paytda “PSJ” kuchliroq harakat qildi.
Stognienko shuningdek, ingliz jamoasi “PSJ” bosh murabbiyi Luis Enrikega katta muammolar tug‘dirganini ta’kidladi. Shu sababli, murabbiy hujum chizig‘ini to‘liq o‘zgartirishga majbur bo‘ldi.
Ma’lumot uchun, asosiy vaqt tugashiga besh daqiqa qolganda “Tottenhem” 2:0 hisobida oldinda borayotgan edi. Biroq ular ikki gol o‘tkazib yubordi va yakunda penaltilar seriyasida mag‘lubiyatga uchradi.
Shu tariqa, “Tottenhem” so‘nggi daqiqalarda o‘z ustunligini saqlab qola olmadi va o‘yin taqdirini penaltilar hal qildi.

Стогниенко: Причиной поражения Тоттенхэма стало отсутствие сил
Спортивный комментатор Владимир Стогниенко объяснил основные причины поражения лондонского клуба "Тоттенхэм" от парижского "ПСЖ" в матче за Суперкубок УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, "Тоттенхэм" большую часть игры действовал лучше соперника. Однако в конце матча у футболистов не хватило сил.
Это стало печальным моментом для болельщиков команды. Результат был решен именно в последние минуты, и в этот момент "ПСЖ" действовал сильнее.
Стогниенко также отметил, что английской команде создал большие проблемы главный тренер "ПСЖ" Луис Энрике. В связи с этим тренер был вынужден полностью изменить атакующую линию.
Для справки, за пять минут до окончания основного времени "Тоттенхэм" вел со счетом 2:0. Однако они пропустили два гола и в итоге потерпели поражение в серии пенальти.
Таким образом, "Тоттенхэм" не смог сохранить свое преимущество в последние минуты, и судьбу игры решили пенальти.