"Tottenhem" bosh murabbiyi Tomas Frank klubning transfer bozoridagi faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa tarkibini kuchaytirish borasida faol ish olib borilmoqda. U joriy tarkibdan mamnunligini, biroq transfer oynasi yopilguniga qadar jamoani yanada mustahkamlash uchun harakatlar davom etayotganini ta’kidladi.
Joriy hafta, chorshanba kuni "Tottenhem" mavsumning ilk o‘yinida "PSJ"ga qarshi bahsda penaltilar seriyasida imkoniyatni boy berdi va sovrin uchun kurashni davom ettira olmadi. Endi esa, shanba kuni London jamoasi yangi mavsumning birinchi turida "Byornli"ga qarshi maydonga tushadi.
Tomas Frank intervyusida klubning transfer siyosatiga to‘xtalib o‘tdi. U klub rahbariyati jamoani kuchaytirish uchun zarur variantlarni izlayotganini ma’lum qildi.
Shuningdek, u hozirgi tarkibdan qoniqish bildirgan holda, transfer oynasi yopilguniga qadar jamoani kuchaytirish uchun barcha imkoniyatlar ishga solinayotganini aytdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, bu yozda "Tottenhem" yangi futbolchilarni sotib olish uchun deyarli 150 million yevro sarfladi.
Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi jamoaning raqobatbardoshligini oshirish maqsadida faol ish olib bormoqda. "Tottenhem" yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va muxlislar jamoaning yangi natijalaridan umidvor.

Тоттенхэм активно действует на трансферном рынке
"Тоттенхэм" главный тренер Томас Франк высказал свои мысли о деятельности клуба на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда активно работает над усилением состава. Он отметил, что доволен текущим составом, однако усилия по укреплению команды продолжаются до закрытия трансферного окна.
На текущей неделе, в среду "Тоттенхэм" в первом матче сезона уступил "ПСЖ" в серии пенальти и не смог продолжить борьбу за трофей. Теперь, в субботу, лондонская команда выйдет на поле против "Бернли" в первом туре нового сезона.
Томас Франк в интервью остановился на трансферной политике клуба. Он сообщил, что руководство клуба ищет необходимые варианты для усиления команды.
Также он, выражая удовлетворение текущим составом, сказал, что все возможности будут задействованы для усиления команды до закрытия трансферного окна. По данным, этим летом "Тоттенхэм" потратил почти 150 миллионов евро на приобретение новых футболистов.
Руководство клуба и тренерский штаб активно работают над повышением конкурентоспособности команды. "Тоттенхэм" серьезно готовится к новому сезону, и болельщики надеются на новые результаты команды.