Vitinya: PSG oxirigacha g‘alabaga ishonib o‘ynadi
Parij Sen-Jermen futbolchisi Vitinya UEFA Superkubogi doirasida “Tottenhem”ga qarshi o‘yinda jamoasining qaytishini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Li Kan In va Gonsalu Ramush tomonidan 85 hamda 94-daqiqalarda urilgan gollar parijliklarni asosiy vaqtda mag‘lubiyatdan qutqarib qoldi va hisob 2:2 bo‘ldi. G‘olib penaltilar seriyasida aniqlanib, unda Fransiya klubi raqibidan aniqroq harakat qildi.
Vitinya o‘z fikrida shunday dedi: Biz oxirigacha o‘yinni o‘zgartira olishimizga ishondik. Biz yana barcha sovrinlar uchun kurashishni xohlaymiz va bu haqda ochiq gapirishdan cho‘chimaymiz.
Futbolda ba’zida gol urasan, ba’zida esa omad kulib boqmadi. Hozir esa biz uchun hammasi yaxshi yakunlangani uchun xursandman.
Penaltilar seriyasida Shevalye o‘zini juda yaxshi ko‘rsata oldi, – deya Vitinyaning so‘zlarini UEFA rasmiy sayti keltirdi. O‘tgan mavsumda Parij Sen-Jermen Chempionlar ligasi va Fransiyadagi barcha ichki musobaqalarda g‘oliblikni qo‘lga kiritgan edi.

Витинья: ПСЖ до конца верил в победу
Футболист Париж Сен-Жермен Витинья прокомментировал возвращение своей команды в матче против «Тоттенхэма» в рамках UEFA Суперкубка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче голы, забитые Ли Кан Ином и Гонсалу Рамушем на 85-й и 94-й минутах, спасли парижан от поражения в основное время, и счет стал 2:2. Победитель был определен в серии пенальти, в которой французский клуб действовал точнее соперника.
Витинья сказал: Мы верили, что сможем изменить игру до конца. Мы хотим продолжать бороться за все трофеи и не боимся об этом открыто говорить.
В футболе иногда ты забиваешь, а иногда удача не улыбается. Но сейчас я рад, что для нас все закончилось хорошо.
В серии пенальти Шевалье смог проявить себя очень хорошо, – приводит слова Витиньи официальный сайт UEFA. В прошлом сезоне Париж Сен-Жермен завоевал титулы в Лиге чемпионов и во всех внутренних турнирах Франции.