Lukas Vaskes «Beshiktosh» bilan shartnoma imzolashi mumkin
Madridning "Real" futbol klubining sobiq o‘yinchisi Lukas Vaskes, hozirda erkin agent maqomida bo‘lib, Turkiya chempionatida ish topish imkoniyatiga ega. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
AS nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, Istanbulning "Beshiktosh" klubi 34 yoshli himoyachini o‘z safiga qo‘shib olishga qiziqmoqda. Turkiya jamoasi futbolchi bilan bir yillik shartnoma tuzishni rejalashtirmoqda.
Vaskes o‘zi ham faoliyatini Turkiyada davom ettirishga tayyorligini bildirgan. 2024/2025 yilgi mavsumda tajribali himoyachi 53 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urish va sakkizta golli uzatma amalga oshirgan.
U "Real" klubida 2010 yildan 2025 yilgacha faoliyat yuritgan. Hozirgi paytda futbolchining yangi jamoada o‘zini ko‘rsatishi kutilmoqda.

Лукас Васкес может подписать контракт с «Бешиктошем»
Бывший игрок мадридского футбольного клуба «Реал» Лукас Васкес, в настоящее время являющийся свободным агентом, имеет возможность найти работу в чемпионате Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным издания AS, клуб «Бешиктош» из Стамбула заинтересован в подписании 34-летнего защитника. Турецкая команда планирует заключить с футболистом контракт на один год.
Васкес также выразил готовность продолжить карьеру в Турции. В сезоне 2024/2025 опытный защитник провёл 53 матча, забил два гола и сделал восемь результативных передач.
Он выступал за клуб «Реал» с 2010 по 2025 год. В настоящее время ожидается, что футболист проявит себя в новой команде.