Guberniev: Dinamo futbolchilar bilan murabbiy aloqasi zaif
Sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniev «Dinamo» jamoasining «Krasnodar»ga qarshi kubok o‘yinida katta hisobda mag‘lub bo‘lishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva jamoasi to‘rt golni javobsiz qabul qildi. Guberniev ushbu o‘yinni diqqat bilan kuzatganini aytdi va «Dinamo» jamoasida futbolchilar va murabbiylar o‘rtasida yetarli aloqa yo‘qligini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, futbolchilar va murabbiylar bir-biridan ajralib ketgan, shuning uchun jamoa bir butun sifatida ishlamayapti. Mutaxassis yaqin kelajakda futbolchilar va murabbiylar jamoasi o‘rtasida o‘zaro tushunish yuzaga kelishiga umid bildirdi.
Valeriy Karpin rahbarligida «Dinamo» joriy mavsumda olti o‘yin o‘tkazdi. Ularning hisobida ikki g‘alaba, ikki mag‘lubiyat va ikki durang bor.
Jamoa hozirgi holatda o‘z o‘yini ustida ishlashda davom etmoqda va kelajakda yaxshiroq natijalarga erishishga intilmoqda.

Губерниев: Связь тренера с футболистами Динамо слабая
Спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказался о крупном поражении команды «Динамо» в кубковом матче против «Краснодара». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Московская команда пропустила четыре гола без ответа. Губерниев отметил, что внимательно следил за игрой и подчеркнул недостаток коммуникации между футболистами и тренерами в команде «Динамо».
По его мнению, футболисты и тренеры отдалились друг от друга, из-за чего команда не работает как единое целое. Эксперт выразил надежду, что в ближайшем будущем между игроками и тренерским составом появится взаимопонимание.
Под руководством Валерия Карпина «Динамо» провело в этом сезоне шесть матчей. У команды две победы, два поражения и две ничьи.
Команда продолжает работать над своей игрой в текущем состоянии и стремится достичь лучших результатов в будущем.