Demenko: Dinamo va CSKA derbisi qiyin kechadi
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi Maksim Demenko yaqinlashib kelayotgan derbi o‘yini haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda “Dinamo” va CSKA jamoalari maydonga chiqadi. Uchrashuv “VTB Arena” stadionida yakshanba kuni kechqurun bo‘lib o‘tadi.
Demenkoning so‘zlariga ko‘ra, Valeriy Karpinning jamoasi uchun bu derbi juda qiyin kechadi. CSKA jamoasi yaxshi jamoa sifatida tanilgan, ularning o‘yinchilari kuchli pressink bilan o‘ynaydi va ishonchli futbol namoyish etadi.
Karpin va “Dinamo” uchun bu o‘yinda g‘alaba qozonish oson bo‘lmaydi, lekin ular uchun g‘alaba qozonish muhimdir, chunki muxlislar uzoq muddatda bunday natijalarni qabul qilmaydi, deydi Demenko “RB Sport”ga bergan intervyusida. “Dinamo” va CSKA o‘rtasidagi o‘yin 17-avgust kuni Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.
O‘yinning borishi haqida matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Hozirgi paytda CSKA turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda, 8 ochko bilan turibdi.
“Dinamo” esa to‘qqizinchi o‘rinda bo‘lib, 5 ochkoga ega. Bu o‘yinda har ikki jamoa uchun muhim ochkolar borligi aniq.

Деменко: Дерби Динамо и ЦСКА будет сложным
В последние годы известный футболист Максим Деменко поделился своими мыслями о предстоящем дерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре на поле выйдут команды «Динамо» и ЦСКА. Встреча состоится в воскресенье вечером на стадионе «VTB Арена».
По словам Деменко, для команды Валерия Карпина это дерби будет очень сложным. ЦСКА известен как сильная команда, их игроки играют с мощным прессингом и демонстрируют уверенный футбол.
Для Карпина и «Динамо» победа в этой игре не будет легкой, но она важна для них, так как болельщики долгое время не принимают такие результаты, — говорит Деменко в интервью «РБ Спорт». Игра между «Динамо» и ЦСКА начнется 17 августа в 18:00 по московскому времени.
Ход матча можно будет отслеживать через текстовую трансляцию на портале LiveResult. В настоящее время ЦСКА занимает четвертое место в турнирной таблице с 8 очками.