Spartak va Zenit o‘yini Stankovich taqdirini hal qiladi
Sobiq Moskva “Spartak” futbolchisi Maksim Demenko fikricha, “qizil-oq” jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning taqdiri “Zenit”ga qarshi o‘ynaladigan uchrashuv natijasiga bog‘liq bo‘ladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Demenkoning aytishicha, “Spartak” jamoasida jiddiy muammolar mavjud. Agar jamoa ushbu o‘yinda yaxshi natija ko‘rsatsa, Stankovich ishdan bo‘shatilish xavfini kechiktirishi mumkin.
“Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi o‘yin 16 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Hozirgi vaqtda har ikkala klub Rossiya Premyer Ligasi doirasidagi to‘rt turda faqat to‘rtta ochko jamg‘argan.
“Spartak” esa so‘nggi beshta rasmiy o‘yindan faqat bittasida g‘alaba qozona olgan. Shu sababli ushbu o‘yinning natijasi jamoaning kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega.

Спартак и Зенит игра решает судьбу Станковича
По мнению бывшего футболиста московского «Спартака» Максима Деменко, судьба главного тренера «красно-белых» Деяна Станковича будет зависеть от результата матча против «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Деменко, в команде «Спартак» существуют серьёзные проблемы. Если команда покажет хороший результат в этой игре, Станкович может отложить риск увольнения.
Матч между «Спартаком» и «Зенитом» состоится в субботу, 16 августа. В настоящее время обе команды набрали всего по четыре очка в четырёх турах Российской Премьер-Лиги.
«Спартак» же выиграл только один из последних пяти официальных матчей. Поэтому результат этой игры имеет важное значение для будущего команды.