Polesye jamoasi Konferensiyalar ligasining uchinchi saralash bosqichining birinchi o‘yinida 3:0 hisobida g‘alaba qozongach, javob o‘yinida Vengriyaning Paksh jamoasiga safar qilgan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jitomirlik futbolchilar ko‘proq darvozaga zarba berishdi, ammo raqib o‘z imkoniyatlaridan samarali foydalandi. 39-daqiqada Yanos Sabo hisobni ochdi, tanaffusdan so‘ng esa Barna Tot vengrlar hisobidagi farqni ikki baravar oshirdi.
Faqat o‘yinning 90-daqiqasida Enrike Tallish aniq zarbasi bilan hisobni kamaytirdi. Yakunda o‘yin 2:1 hisobida tugadi va Polesye keyingi bosqichga chiqdi.
Play-off bosqichida Ruslan Rotan jamoasi Italiyaning Fiorentina jamoasi bilan bellashadi. Ushbu o‘yin Polesye uchun muhim sinov bo‘ladi.
Jamoalar o‘rtasidagi uchrashuvlar katta qiziqish bilan kutilyapti. Paksh va Polesye o‘rtasidagi o‘yinda ko‘plab futbolchilar maydonga tushib, o‘z kuchlarini sinab ko‘rishdi.
Bu o‘yin jamoalar uchun katta tajriba bo‘lib, keyingi bosqichlarda yanada kuchli raqiblarga qarshi o‘ynash uchun tayyorgarlik sifatida xizmat qiladi. Polesye jamoasi o‘z maqsadlariga erishish uchun bor kuchini sarflaydi.

Полесье проиграло Пакшу, но вышло в следующий этап
Команда Полесье после победы со счётом 3:0 в первом матче третьего квалификационного раунда Лиги конференций отправилась в гостевой матч к венгерскому Пакшу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболисты из Житомира чаще били по воротам, однако соперник эффективно использовал свои возможности. На 39-й минуте Янош Сабо открыл счёт, а после перерыва Барна Тот удвоил преимущество венгров.
Только на 90-й минуте Энрике Таллишь точным ударом сократил разрыв в счёте. В итоге игра завершилась со счётом 2:1, и Полесье вышло в следующий раунд.
В плей-офф команда Руслана Ротана встретится с итальянской Фиорентиной. Этот матч станет важным испытанием для Полесья.
Встреча между командами ожидается с большим интересом. В матче между Пакшем и Полесьем на поле вышло много футболистов, чтобы проверить свои силы.
Эта игра стала большим опытом для команд и послужит подготовкой к матчам с более сильными соперниками в следующих раундах. Команда Полесье приложит все усилия для достижения своих целей.