Tottenham Savio uchun 70 million taklif qildi
Londonning “Tottenhem” klubi Manchester Siti jamoasining braziliyalik qanot himoyachisi Savio Moreirani sotib olish uchun 70 million yevro taklif qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Globo nashri xabar berdi. Biroq “shaharliklar” ushbu taklifni rad etdi va futbolchini qo‘ldan chiqarishni istamayapti.
Manbaga ko‘ra, klublar o‘rtasidagi muzokaralar hali ham davom etmoqda va “shpory” futbolchini sotib olish bo‘yicha kelishuvga erishishga umid qilmoqda. 21 yoshli Savio 2024 yil iyul oyida Manchester Siti jamoasiga qo‘shildi.
O‘tgan mavsumda u Pep Gvardiola boshchiligidagi jamoa safida 48 rasmiy o‘yin o‘tkazib, 3 ta gol urdi va 13 ta golga uzatma berdi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi jamoaning muvaffaqiyatiga katta hissa qo‘shmoqda.
Savio tezkorligi va texnik mahorati bilan ajralib turadi. Hozirda uning transferi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda va tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishish ehtimoli mavjud.

Тоттенхэм предложил 70 миллионов за Савио
Лондонский клуб «Тоттенхэм» предложил 70 миллионов евро за бразильского флангового защитника «Манчестер Сити» Савио Морейру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил портал Globo. Однако «горожане» отклонили это предложение и не хотят отпускать футболиста.
По данным источника, переговоры между клубами продолжаются, и «шпоры» надеются достичь соглашения о покупке игрока. 21-летний Савио присоединился к «Манчестер Сити» в июле 2024 года.
В прошлом сезоне он провел 48 официальных матчей за команду под руководством Пепа Гвардиолы, забил 3 гола и отдал 13 результативных передач. Его вклад в команду значительно способствует успехам клуба.
Савио выделяется своей скоростью и техническим мастерством. В настоящее время переговоры по его трансферу продолжаются, и существует вероятность достижения соглашения между сторонами.