Bubnov: Ahmat maydonda ustunlikka ega bo‘ladi
Rossiya Premer-ligasining beshinchi turida Grozniy shahrining "Ahmat" jamoasi o‘z maydonida Samarqandning "Qanotlar Sovetlari" jamoasi bilan bahs olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga doir fikrlarini poytaxtning sobiq himoyachisi Aleksandr Bubnov bildirdi. U "Ahmat" jamoasiga ustunlik berishini aytdi, chunki ular o‘z maydonida o‘ynaydi.
Shu bilan birga, Bubnov har ikkala jamoa ham gol urishi mumkinligini ta’kidladi. Ushbu o‘yin 16 avgust, shanba kuni, Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi.
Hozirda "Ahmat" jamoasi turnir jadvalida 12-o‘rinda bo‘lsa, mehmonlar uchinchi pog‘onada joylashgan. Ushbu uchrashuv Premer-liga doirasida muhim ahamiyatga ega bo‘lib, jamoalar o‘z o‘yinlarini yuqori darajada namoyish etishga harakat qiladi.

Бубнов: Ахмат будет иметь преимущество на поле
В пятом туре Российской Премьер-лиги команда "Ахмат" из Грозного сыграет на своём поле с командой "Крылья Советов" из Самарканда. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Свое мнение по поводу этой игры высказал бывший защитник столичной команды Александр Бубнов. Он отметил, что преимущество будет на стороне "Ахмата", так как они играют дома.
При этом Бубнов подчеркнул, что обе команды могут забить гол. Матч начнётся 16 августа, в субботу, в 20:30 по московскому времени.
В настоящее время команда "Ахмат" занимает 12-е место в турнирной таблице, а гости расположились на третьей позиции. Эта встреча имеет важное значение в рамках Премьер-лиги, и команды постараются показать свою игру на высоком уровне.