Kavazashvili Pomazunning Spartakda ko‘proq o‘ynashini xohlaydi
Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi darvozaboni Anzor Kavazashvili "Spartak" jamoasi darvozaboni Ilya Pomazunning kam o‘yin amaliyoti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, agar darvozabonga ishonilmasa, ikkinchi darvozabonni saqlashning hojati yo‘q. Pomazunni aynan Maksimenko xatolar qila boshlagani paytda jamoaga jalb qilishgan va unga imkon berish maqsadga muvofiqdir.
Maksimenko "qizil-oq" jamoaning tarbiyalanuvchisi bo‘lib, chempionatning to‘rt o‘yinida maydonga tushib, sakkizta gol o‘tkazib yuborgan. Pomazun esa ilgari CSKA va "Ural" jamoalarida o‘ynagan, jamoa uchun ikki kubok o‘yinida maydonga tushib, bitta gol o‘tkazib yuborgan.
Shu bois, Pomazunga imkon berish jamoaning o‘yini uchun foydali deb hisoblanadi. Bu holat jamoa boshqaruvining o‘yinchilarga nisbatan ishonchini aks ettiradi va raqobatni kuchaytiradi.

Кавазашвили хочет, чтобы Помазун больше играл в Спартаке
Бывший вратарь сборной Советского Союза Анзор Кавазашвили высказался о недостаточной игровой практике вратаря команды "Спартак" Ильи Помазуна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если вратарю не доверяют, нет смысла сохранять второго вратаря. Помазуна привлекли в команду именно тогда, когда Максименко начал допускать ошибки, и дать ему шанс — это целесообразно.
Максименко является воспитанником команды "красно-белых", сыграл в четырёх матчах чемпионата и пропустил восемь голов. Помазун же ранее выступал за ЦСКА и "Урал", сыграл в двух кубковых матчах за команду и пропустил один гол.
Поэтому предоставление шанса Помазуну считается полезным для игры команды. Эта ситуация отражает доверие руководства команды к игрокам и усиливает конкуренцию.