Sobiq «Spartak» futbolchisi Maksim Demenko «qizil-oq» jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovichning Makhachkala «Dinamo»ga qarshi o‘yinda tribunani tark etgani haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu holat o‘yinning oxirida raqib gol urganidan keyin yuz berdi. Shunga qaramay, «Spartak» qo‘shimcha vaqtda hisobni tenglashtira oldi (1:1), ammo penaltilar seriyasida mag‘lub bo‘ldi.
RPLning yomon boshlanishi, ya’ni to‘rt turda faqat to‘rt ochko yig‘ilganidan so‘ng, Stankovich ishdan bo‘shatilishi mumkinligi haqidagi gap-so‘zlar paydo bo‘ldi. Demenko «Gazeta»ga bergan intervyusida, «Darhol Stankovich jamoaga ishonmayapti, degan gaplar tarqala boshladi.
Bu gaplar asossiz va hissiyotlarga asoslangan. U juda emotsional inson.
Raqib oxirgi daqiqada gol urdi, bu uning ichki holatini buzdi. Men uning tribunani tark etishi ishonchsizlik belgisi deb hisoblamayman», dedi.

Demenko: Уход Станковича с трибуны — это не недоверие
Бывший футболист «Спартака» Максим Деменко высказался о том, что главный тренер «красно-белых» Деян Станкович покинул трибуну во время матча с махачкалинским «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот случай произошёл в конце игры после того, как соперник забил гол. Тем не менее, «Спартак» сумел сравнять счёт в дополнительное время (1:1), но проиграл в серии пенальти.
После неудачного начала в РПЛ, когда за четыре тура было набрано всего четыре очка, появились слухи о возможном увольнении Станковича. В интервью «Газете» Деменко сказал: «Сразу начали говорить, что Станкович не верит в команду.
Эти слова необоснованны и основаны на эмоциях. Он очень эмоциональный человек.
Противник забил гол в последние минуты, это нарушило его внутреннее состояние. Я не считаю, что его уход с трибуны — признак недоверия», — отметил он.
В пятом туре РПЛ «Спартак» под руководством Станковича сыграет с «Зенитом». Матч назначен на 16 августа.