Ikardi 282 kundan keyin gol urdi, g‘alaba keldi
«Galatasaray» jamoasi hujumchisi Mauro Ikardi maydonga qaytgach, darhol gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U noyabr oyidan beri, ya’ni 282 kun davomida tizzasidagi kesilgan bog‘lam sabab maydonga tusha olmagan edi. Turkiya chempionatining ikkinchi turida, juma kuni o‘tkazilgan «Fatih Karagümrük»ga qarshi o‘yinda Ikardi 81-daqiqada maydonga tushdi va 87-daqiqada darvoza to‘pini aniq yo‘llab, yakuniy hisobni 3:0 ga olib keldi.
Mauro Ikardi «Galatasaray» safida to‘rtinchi mavsumini o‘tkazmoqda. 2023-yil yozida Istanbul klubi uni «PSJ»dan 10 million yevroga sotib olgan.
Jamoa yangi mavsumda Superligada ikki o‘yinda ikkita g‘alabani qo‘lga kiritib, chempionlikni himoya qilishni boshladi.

Икарди забил гол спустя 282 дня, победа пришла
Нападающий команды «Галатасарай» Мауро Икарди сразу же забил гол после возвращения на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С ноября, то есть в течение 282 дней, он не мог выйти на поле из-за разрыва связок в колене. Во втором туре чемпионата Турции, в матче против «Фатих Карагюмрюк», который прошёл в пятницу, Икарди вышел на поле на 81-й минуте и на 87-й минуте точно отправил мяч в ворота, установив окончательный счёт 3:0.
Мауро Икарди проводит четвёртый сезон в составе «Галатасарая». Летом 2023 года клуб из Стамбула купил его у «ПСЖ» за 10 миллионов евро.