«Liverpul» hujumchisi Muhammad Salah Angliya Premer-ligasining yangi mavsum ochilish o‘yinida «Bornmut»ga qarshi (4:2) o‘yinda gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 94-daqiqada hisobni yakuniy ko‘rsatkichga olib chiqdi. Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Salah Premer-liganing birinchi turidagi o‘yinlarda jami o‘n gol bilan barcha vaqtlarning eng yaxshi ko‘rsatkichiga ega bo‘ldi.
Shuningdek, u birinchi turdagi samarali harakatlar bo‘yicha ham yetakchilik qilmoqda va jami 15 natijali harakatni amalga oshirdi. Muhammad Salah 2017 yildan beri «Liverpul» safida o‘ynaydi.
O‘tgan mavsumda u Angliya chempionatining eng yaxshi to‘purar va assistenti bo‘lib, 29 gol urdi va 18 golga uzatma berdi. Uning bu ko‘rsatkichlari jamoasining muvaffaqiyatiga katta hissa qo‘shmoqda.
Salahning faoliyati «Liverpul» jamoasida muhim o‘rin tutadi va u jahon futbolining eng taniqli hujumchilaridan biridir.

Мухаммад Салах обновил рекорд по голам в первом туре Премьер-лиги
Нападающий «Ливерпуля» Мохаммед Салах забил гол в матче открытия нового сезона Английской Премьер-лиги против «Борнмута» (4:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он забил гол на 94-й минуте, установив окончательный счёт. По данным Opta, Салах стал лучшим бомбардиром всех времён в матчах первого тура Премьер-лиги, забив в общей сложности десять голов.
Кроме того, он лидирует и по результативным действиям в первом туре, совершив всего 15 результативных действий. Мохаммед Салах играет за «Ливерпуль» с 2017 года.
В прошлом сезоне он стал лучшим бомбардиром и ассистентом чемпионата Англии, забив 29 голов и отдав 18 результативных передач. Эти показатели значительно способствуют успехам его команды.
Деятельность Салаха занимает важное место в составе «Ливерпуля», и он является одним из самых известных нападающих мирового футбола.