Anton Miranchuk Rossiya chempionatiga qaytmoqda
Shveytsariyaning «Syon» jamoasi yarim himoyachisi Anton Miranchuk Rossiya chempionatidan klubga qaytishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Yevro-Futbol.Ru» tarmoq nashrining xabar berishicha, rossiyalik futbolchi yaqin kunlarda Moskva «Dinamo» jamoasiga qo‘shilishi kutilmoqda. Hozirda «oq-ko‘k» jamoa «Syon» bilan moliyaviy masalalar bo‘yicha oxirgi kelishuvlarni muhokama qilmoqda.
29 yoshli futbolchi bilan shaxsiy kelishuv allaqachon tasdiqlangan. Oldinroq «Syon» prezidenti Kristian Konstantin futbolchi shartnoma bo‘yicha muzokaralar sabab maydonga tushmayotganini ma’lum qilgan, ammo kim bilan muzokaralar olib borilayotgani haqida ma’lumot bermagan.
Miranchuk 2024 yildan buyon «Syon» jamoasi sharafini himoya qilmoqda. Shu vaqt ichida u 25 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urgan va 3 ta samarali uzatma qilgan.

Антон Миранчук возвращается в чемпионат России
Полузащитник швейцарского клуба «Сьон» Антон Миранчук близок к возвращению в чемпионат России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации сетевого издания «Евро-Футбол.Ру», ожидается, что российский футболист в ближайшие дни присоединится к московскому «Динамо». В настоящее время «бело-голубые» обсуждают с «Сьоном» последние финансовые детали сделки.
Личное соглашение с 29-летним футболистом уже подтверждено. Ранее президент «Сьона» Кристиан Константин сообщил, что игрок не выходит на поле из-за переговоров по контракту, однако не уточнил, с кем именно ведутся переговоры.
Миранчук защищает цвета «Сьона» с 2024 года. За это время он провел 25 матчей, забил 2 гола и сделал 3 результативные передачи.