Mostovoy Slutskoyning Rossiya futboliga tanqidi haqida
U aytishicha, bir paytlar Kapelloning boshqaruvi ostida ko‘pchilik Rossiyada yaxshi futbolchilar yo‘qligini aytardi. Shuningdek, Slutskoy ismli shaxs ham bor edi, uni ham hamma joyda ko‘tarib yurishardi.
U esa Rossiyani futbol mamlakati deb hisoblamasligini bildirgan. Mostovoyning fikricha, agar u hech qachon futbol o‘ynamagan bo‘lsa va futbol nima ekanligini tushunmasa, bunday gapirish noto‘g‘ri.
Shu bilan birga, Slutskoyga murabbiylik berilgan va hozirda u Xitoyda ishlamoqda. Rossiya terma jamoasi 2022 yil fevralidan boshlab xalqaro musobaqalardan chetlatilgan.
Shu vaqt mobaynida milliy jamoa faqat do‘stona o‘yinlar o‘tkazmoqda. 2023 yil sentabr oyida Valeriy Karpin boshchiligida Rossiya terma jamoasi Iordaniya va Qatar terma jamoalari bilan o‘yinlar o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuvlar mos ravishda 4 va 7 sentabr kunlari bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yinlar jamoaning xalqaro maydondagi faoliyatini davom ettirish imkonini beradi.

Критика Мостового Слуцкого в адрес российского футбола
Бывший полузащитник сборных СССР и России Александр Мостовой в интервью изданию "Евро-Футбол.Ру" высказался на тему, является ли Россия футбольной страной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, когда-то под руководством Капелло многие говорили, что в России нет хороших футболистов. Также был человек по имени Слуцкий, которого везде поднимали.
Он же заявил, что не считает Россию футбольной страной. По мнению Мостового, если человек никогда не играл в футбол и не понимает, что это такое, то говорить подобное неправильно.
При этом Слуцкому дали тренерскую должность, и сейчас он работает в Китае. С февраля 2022 года сборная России отстранена от международных соревнований.
За это время национальная команда проводит только товарищеские матчи. В сентябре 2023 года под руководством Валерия Карпина сборная России сыграет с командами Иордании и Катара.
Эти встречи состоятся соответственно 4 и 7 сентября. Эти игры позволят команде продолжить свою деятельность на международной арене.