Zenit va Spartak besh turdan keyin eng past natija
Rossiya Premer Ligasi beshinchi turining shanba kuni bo‘lib o‘tgan o‘yini “Spartak” va “Zenit” jamoalari o‘rtasida 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Qizil-oq” jamoasi hozirda o‘z hisobida 5 ochkoga ega, “ko‘k-oq-moviylar” esa 6 ochkoga ega. Opta statistik mutaxassislari qiziqarli faktni ta’kidlashdi.
Agar “Zenit” va “Spartak” jamoalari Rossiya futbolining yuqori ligasida ishtirok etgan mavsumlarni oladigan bo‘lsak, ikki jamoaning umumiy 11 ochkosi tarixdagi eng past ko‘rsatkich hisoblanadi. Avvalgi eng kam ochkolar jami 2008 yilda qayd etilgan bo‘lib, o‘sha paytda jamoalar 12 ochkoga ega bo‘lgan.
Hozirda “Zenit” liga jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi, “Spartak” esa o‘n birinchi o‘rinda joylashgan. Bu natijalar jamoalarning mavsum boshidagi o‘yinlarida muayyan qiyinchiliklarga duch kelayotganini ko‘rsatadi.
Muxlislar va mutaxassislar jamoalarning keyingi o‘yinlarda yaxshiroq natijalar ko‘rsatishini kutishmoqda.

Zenit и Спартак после пяти туров имеют худший результат
Матч пятого тура Российской Премьер-Лиги, прошедший в субботу, между командами «Спартак» и «Зенит» завершился вничью со счетом 2:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «красно-белых» в настоящее время имеет в своем активе 5 очков, а «сине-бело-голубые» — 6 очков. Статистики Opta отметили интересный факт.
Если брать сезоны, в которых команды «Зенит» и «Спартак» участвовали в высшей лиге российского футбола, то общие 11 очков двух команд являются самым низким показателем в истории. Предыдущий минимальный показатель очков был зафиксирован в 2008 году, когда команды имели в сумме 12 очков.
В настоящее время «Зенит» занимает восьмое место в турнирной таблице, а «Спартак» — одиннадцатое. Эти результаты показывают, что команды сталкиваются с определёнными трудностями в начале сезона.