Asror Aliqulov: "Raqibda 65-70 daqiqalardan so‘ng bo‘shliqlar paydo bo‘lishini kutgandik"
Superliga 6-tur doirasidagi "Sho‘rtan" — "Mash’al" (0:1) o‘yinidan so‘ng muborakliklar bosh murabbiyi Asror Aliqulov matbuot anjumanida ishtirok etdi.
— Birinchidan, bu Superliganing 6-tur o‘yini, ikkinchidan derbi edi. "Sho‘rtan" anchadan beri bilamiz, ushbu jamoa pressing qilishni yaxshi ko‘radi va biz bunga tayyorlangandik. Raqibda 65-70 daqiqalardan so‘ng bo‘shliqlar paydo bo‘lishini kutgandik va shu sabab ayrim o‘yinchilarimizni zaxira o‘rindig‘iga qo‘ygandik. O‘yin so‘nggida birinchi goldan so‘ng yanada aqlliroq o‘ynaganimizda ikkinchisini ham kiritishimiz mumkin edi.
— Doston To‘xtaboyev so‘nggi paytlarda ko‘rinmayapti.
— U mavsum boshida raqobatda yutib chiqqani uchun harakat qilgandi. Ammo, so‘nggi o‘yinlarda yirik mag‘lubiyat qabul qilib oldik. Uni qo‘llab-quvvatlaymiz. Hozirda Umid Hamroyevga ishonch bildiryapmiz, ikkalasi ham bizning futbolchilar. Qaysi biri tayyor bo‘lsa, o‘shani maydonga tushiramiz.
— Zaxira bo‘yicha qilingan o‘zgarishlar o‘zini oqladi deb o‘ylaysizmi?
— Ha, raqib 65-70 daqiqada pressingda o‘ynaganidan keyin bo‘shliqlar bo‘lishini bilgan holda tezroq va abjirroq o‘yinchilarimizni zaxirada qoldirgandik.
— Faoliyatingizda asosan "Sho‘rtan" va "Mash’al" o‘tkazgansiz. Ammo, eng ko‘p "Sho‘rtan"ni mag‘lub etgansiz. Bu raqibni bilishingizni anglatadimi yoki "Mash’al" kuchlimi?
— Ayniqsa, raqibning yarim himoya chizig‘i yaxshi o‘ynadi. To‘p bilan muamoalar qilishi va texnik jihatlari yaxshi.

Наслаждайтесь работой чемпионов Азии (это обязательно посмотрите)
После игры "Шортан" — "Машал" (0:1) в рамках 6-го тура Суперлиги главный тренер Асрор Аликулов принял участие в пресс-конференции.
— Во-первых, это была игра 6-го тура Суперлиги, во-вторых, дерби. Мы давно знаем "Шортан", эта команда любит прессинговать, и мы к этому подготовились. Мы ожидали, что у соперника появятся пробелы после 65-70 минут, и поэтому некоторых наших игроков оставили на скамейке запасных. В конце игры, после первого гола, мы могли бы забить и второй, если бы играли еще более разумно.
— Достон Тохтабоев в последнее время не появляется на поле.
— Он старался в начале сезона, чтобы выиграть конкуренцию. Однако в последних играх мы потерпели крупные поражения. Мы его поддерживаем. В данный момент мы доверяем Умиду Хамроеву, оба они наши футболисты. Тот, кто будет готов, выйдет на поле.
— Считаете ли вы, что изменения в запасе оправдали себя?
— Да, зная, что у соперника будут пробелы после 65-70 минут прессинга, мы оставили на скамейке более быстрых и агрессивных игроков.
— В вашей деятельности вы в основном проводили игры с "Шортаном" и "Машалом". Однако вы чаще всего побеждали "Шортан". Это означает, что вы знаете соперника или "Машал" сильнее?
— Особенно полузащита соперника играла хорошо. У них хорошие навыки работы с мячом и технические качества.
Темур Кападзе: “Моя задача - облегчить работу футболистов” (интервью)
В этом выпуске подкаста Kun главный тренер сборной Узбекистана Темур Кападзе обсудил возможность выхода на чемпионат мира 2026 года, работы, проведенные в команде после Среčko Катанеца, матчи против
Спорт 15:07, 29-03-2025
Красивый конец ужасной жизни и счастье, найденное со второго раза: певица Рухшона 31 год
Певица Рухшона встретила 31 год 21 марта. Всегда выглядящая счастливой, у певицы есть свои проблемы и печали. Что вы знаете о творце, который вырос с детскими травмами, начал работать рано и