Shahram G‘iyosovda imkoniyat – Ennisga qarshi ikkita chempionlik kamari uchun jang!
O‘zbekiston bokschisi, yorqin professional faoliyat yo‘lini davom ettirayotgan Shahram G‘iyosov navbatdagi jangini ikkita chempionlik kamari uchun o‘tkazadi. Bu haqda Butunjahon boks assotsiatsiyasi (WBA) rasmiy sayti orqali e’lon qildi.
Ennis – chempion, raqib aniq
Hozirda ushbu vazn toifasidagi amaldagi chempion — amerikalik Jaron Ennis. U ringda 35 marta jang qilgan va barcha janglarda g‘alaba qozongan. Shu jumladan, 30 ta jangni nokaut bilan yakunlagan.
12 aprel kuni Ennis litvalik Eymantas Stanionisni mag‘lub etdi va shu orqali WBA va IBF kamarlarini birlashtirdi. Shundan so‘ng WBA unga 120 kun ichida Shahram G‘iyosovga qarshi jang o‘tkazish majburiyatini yuklatdi.
G‘iyosovning so‘nggi g‘alabasi — 4-raundda yakun
13 aprel kuni, G‘iyosov AQSHning Nyu Jersi shtati, Atlantik Siti shahrida ringga chiqdi. U argentinalik Franko Maksimiliano Okampoga qarshi jang qildi va 4-raunddayoq raqibini nokautga uchratdi.
Mazkur g‘alaba orqali Shahram o‘zini chempionlik jangi uchun tayyor ekanini yana bir bor namoyon qildi.
Siz nima deb o‘ylaysiz — Shahram G‘iyosov uchun Ennisga qarshi jangda imkoniyatlar qanday? Bu o‘zbek boksi uchun tarixiy lahza bo‘ladimi?

Шахрам Гиёсов имеет возможность – бой за два чемпионских пояса против Энниса!
Узбекский боксер, продолжающий яркую профессиональную карьеру, Шахрам Гиёсов проведет следующий бой за два чемпионских пояса. Об этом сообщило официальное сайт Всемирной боксерской ассоциации (WBA).
Эннис — чемпион, соперник определен
В настоящее время действующим чемпионом в этой весовой категории является американец Джарон Эннис. Он провел 35 боев на ринге и одержал победу во всех боях. В том числе, 30 боев он завершил нокаутом.
12 апреля Эннис победил литовца Эймантаса Станёниса и тем самым объединил пояса WBA и IBF. После этого WBA возложила на него обязательство провести бой против Шахрама Гиёсова в течение 120 дней.
Последняя победа Гиёсова — завершение в 4-м раунде
13 апреля Гиёсов вышел на ринг в Атлантик-Сити, штат Нью-Джерси, США. Он сразился с аргентинцем Франко Максимилиано Окампо и нокаутировал соперника уже в 4-м раунде.
Эта победа еще раз подтвердила, что Шахрам готов к чемпионскому бою.
Что вы думаете — какие шансы у Шахрама Гиёсова в бою против Энниса? Будет ли это исторический момент для узбекского бокса?