Igor Sergeyev: "Hisob yirik, ammo g‘alaba bizga osonlik bilan kelmadi"
O‘zbekiston Superligasining 9-turida Toshkentning "Paxtakor" klubi o‘z maydonida "Buxoro"ni qabul qildi va yirik 6:0 hisobi bilan g‘alaba qozondi. Uchrashuvdan so‘ng "sherlar"ning tajribali hujumchisi Igor Sergeyev bahs va o‘yindagi taassurotlari haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
"Hisob juda katta ko‘rinishga ega bo‘lsa-da, bahs keskin va shiddatli tarzda kechdi. Bugungi uchrashuvda "Buxoro" yaxshi qarshilik ko‘rsatdi va ular maydonda jiddiy kurash olib borishdi. Hech bir raqib oson o‘yinni va’da qilmaydi va bugungi bellashuv ham buning yorqin tasdig‘i bo‘ldi. Bizga osonlik bilan hech narsa berilmadi, g‘alaba uchun bor kuchimizni ishga solishga to‘g‘ri keldi. Xudoga shukr, buning uddasidan chiqa oldik," – dedi 32 yoshli futbolchi.
Sergeyev uchrashuv davomida jamoaning hech qanday bosimga qaramay, oxirgi daqiqalargacha o‘zini ayamay o‘ynaganidan mamnunligini ta’kidladi:
"Men jamoadoshlarimga ham o‘z minnatdorchiligimni bildirmoqchiman. Ular hisob 2:0 yoki 3:0 bo‘lgan paytda ham xotirjamlikka berilishmadi, aksincha, o‘yinning har bir daqiqasida gol urishni va yanada yaxshiroq natijaga erishishni istashdi. Muxlislarimizga ham alohida tashakkur aytaman. Ular doimo biz bilan birga va ularning qo‘llab-quvvatlashi bizni yanada kuchli qiladi".
Shu bilan birga, tajribali hujumchi bugungi mag‘lubiyatni qabul qilgan "Buxoro" klubiga ham hurmat bildirib, ularga kelajakda omad tiladi:
"Buxoro jamoasiga ham hech qachon ruhan tushkunlikka tushmaslikni tilayman. Bu futbol va hayotda har qanday natijalar bo‘lib turadi. Ularga eng ezgu va samimiy tilaklarimni bildirib qolaman. Bundan keyingi uchrashuvlarda omad ular bilan birga bo‘lishini xohlayman".
Jurnalistlar tomonidan jamoadagi tarkibiy o‘zgarishlar haqida berilgan savolga Sergeyev o‘zining professional yondashuvini bildirar ekan, bunday qarorlar o‘yinchilarning vazifasi emasligini ta’kidladi:
"Jamoadagi o‘zgarishlar qanday sabablarga bog‘liq ekanini aniq ayta olmayman. Men maydonga chiqib o‘ynashim kerak bo‘lgan o‘yinchiman, bu borada gapirish yoki baho berish huquqiga ega emasman. Bunday savollarga javob berish, menimcha, bosh murabbiy yoki klub rahbariyatining vazifasi hisoblanadi".
Zamin.uz tahririyati "Paxtakor" va uning yetakchi futbolchisi Igor Sergeyevga kelajakdagi musobaqalarda ham katta g‘alabalar va ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

Игорь Сергеев: "Счет крупный, но победа не пришла к нам легко"
В 9-м туре Узбекистанской Суперлиги клуб "Пахтакор" из Ташкента принял на своем поле "Бухару" и одержал крупную победу со счетом 6:0. После матча опытный нападающий "львов" Игорь Сергеев поделился своими впечатлениями о поединке и игре.
"Хотя счет выглядит очень крупным, матч прошел в напряженной и динамичной борьбе. Сегодня "Бухара" оказала хорошее сопротивление, и они серьезно сражались на поле. Ни один соперник не обещает легкой игры, и сегодняшнее противостояние стало ярким подтверждением этого. Нам ничего не было дано легко, нам пришлось приложить все усилия для победы. Слава Богу, мы справились с этим," – сказал 32-летний футболист.
Сергеев отметил, что он доволен тем, что команда играла до последних минут, не обращая внимания на давление:
"Я также хочу выразить свою благодарность своим товарищам по команде. Они не расслабились, даже когда счет был 2:0 или 3:0, наоборот, они стремились забить гол на каждой минуте игры и добиться еще лучшего результата. Особую благодарность выражаю нашим болельщикам. Они всегда с нами, и их поддержка делает нас сильнее".
В то же время опытный нападающий выразил уважение к клубу "Бухара", который принял сегодняшнее поражение, и пожелал им удачи в будущем:
"Я желаю команде "Бухара" никогда не падать духом. В футболе и жизни бывают разные результаты. Я выражаю им свои самые добрые и искренние пожелания. Надеюсь, удача будет с ними в следующих матчах".
На вопрос журналистов о кадровых изменениях в команде Сергеев, выражая свой профессиональный подход, отметил, что такие решения не являются задачей игроков:
"Я не могу точно сказать, с чем связаны изменения в команде. Я игрок, который должен выходить на поле, и не имею права говорить или оценивать это. На такие вопросы, по моему мнению, должен отвечать главный тренер или руководство клуба".
Редакция Zamin.uz желает "Пахтакору" и его ведущему футболисту Игорю Сергееву больших побед и огромных успехов в будущих соревнованиях.